הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מישהי יכולה עליה? סרינה תפתח במסע הגנה על הכתר

ה-US OPEN יוצא לדרך: אצל הנשים, כולן ינסו להפריע לאלופה של 2012. גם גלושקו בפנים. סנסציה בדרך?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.08.13 - 18:49
יש סיכוי סביר שהיא תחגוג גם בעוד שבועיים. סרינה (gettyimages)
יש סיכוי סביר שהיא תחגוג גם בעוד שבועיים. סרינה (gettyimages)
שנת 2013 עומדת להסתיים וגם הטניס העולמי יגיע מחר (שני) לתחילתה של הישורת האחרונה שלו: הגראנד האחרון של העונה, ה-US OPEN, ייצא לדרך ואיתו כמובן הקרבות הגדולים אצל הנשים. בהיעדרה של מריה שראפובה, שפרשה, סרינה וויליאמס היא כמובן המועמדת הטבעית לזכיה. מצד שני, זה היה כך גם בווימבלדון - וכולם זוכרים איך זה נגמר - הזכיה הסנסציונית של מריון ברטולי. לפיכך, שחקניות כמו אגניישקה ראדוונסקה, ויקטוריה אזארנקה, נה לי ואחרות יחכו בפינה ויקוו לגעת בתואר היוקרתי. וכן, יש גם זווית ישראלית.

בכל יום, סבב המשחקים הראשון יתחיל ב-18:00 שעון ישראל. הסבב השני אמור להיפתח בכל לילה ב-2:00 בלילה. הראשונה לעלות על המשטח במגרש "ארתור אש" היפהפה היא ראדוונסקה (פולין, 3) שלא אמורה להתקשות מול סילביה סולר-אספינוסה (ספרד, 69). מיד אחריה תעלה ותבוא האחות הבכורה, ונוס וויליאמס (ארה"ב, 60), שתתמודד מול קירסטן פליפקנס (בלגיה, 12) - שהגיעה לחצי הגמר בווימבלדון האחרון. ונוס, שזכתה בטורניר ב-2000 וב-2001, נמצאת כמובן בדמדומי הקריירה, אך עדיין תנסה להתעלות במגרש הביתי.

לאחותה הצעירה ואלופת אשתקד, סרינה (ארה"ב, 1), דווקא מחכה מוקש לא קטן בדמותה של פרנצ'סקה סקיאבונה (איטליה, 56) הוותיקה, שכבר הגיעה בעברה פעמיים לרבע הגמר. "אני תמיד מתרגשת לשחק כאן", אמרה סרינה - שנגעה בגביע בניו יורק כבר 4 פעמים. "זה אחד הטורניר האהובים עליי בסבב, האווירה כאן מדהימה. אישית, אני מרגישה טוב ומאמינה בעצמי". מדורגת נוספת שתיכנס למעגל המשחקים היא נה לי (סין, 5), שאמנם לא עברה מעולם את רבע הגמר ב-US OPEN, אך מועמדת לניצחון מול אולגה גובורצובה (בלארוס, 75).

תקווה מקומית נוספת הוא סלואן סטיבנס (ארה"ב, 15), שתרצה סוף סוף להוכיח מדוע היא נחשבת ל"סרינה הבאה" ולככת רחוק. הטניסאית הנהדרת, שחגגה 20 עד לא מזמן, הצליחה רק להגיע לסיבוב השלישי בשנתיים ובוודאי יכולה להגיע יותר. המשוכה הראשונה שלה תהיה מנדי מינלה (לוקסמבורג, 71). פיינליסטית ווימבלדון, סאבין ליזיקי (גרמניה, 16) תעלה למגרש ביום הפתיחה, כמו גם לורה רובסון (בריטניה, 30) המוכשרת ואנג'ליק קרבר (גרמניה, 8).

לוח הזמנים של יום השני טרם פורסם, אך מספר שחקניות בכירות יהיו במוקד גם בו. אזרנקה (בלארוס, 2), שהגיעה בשנה שעברה עד לגמר, תפתח מול דינה פיצנמאייר (גרמניה, 99) ולא אמורה להזיע יותר מדי. בנוסף, יוליה גלושקו תעלה בפעם השניה בקריירה על המגרש במייג'ור של ניו יורק, אלא שהיא כאמור קיבלה הגרלה מאוד בדמותה של נדיה פטרובה (רוסיה, 20). הישראלית תדהים? כל התשובות בקרוב.