עוד כשלון: סלע הפסיד 3:1 לבמלמנס בדייויס

גביע דייויס: המחבט מספר 1 לא נראה טוב והפסיד 7:5, 3:6, 6:0, 6:4 לבמלמנס

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.09.13 - 17:00
תחילת כתבה

יום כיפור כבר הסתיים, והיום (ראשון) יכלה נבחרת הדייויס של ישראל להשלים את המלאכה בבלגיה - ולהישאר בבית העליון של המפעל, אך לצערה נכשלה. אחרי שאנדי רם ויוני ארליך ניצחו את משחק הזוגות, ישראל היתה זקוקה לניצחון נוסף כדי לסגור עניין. דודי סלע פגש את רובן במלמנס, אך נכשל עם 3:1.

דודי סלע, שאיכזב ביום חמישי האחרון כשהפסיד בפתיחת המאבק, נחל הפסד צורם גם במשחקו השני. המחבט הבכיר של ישראל (מדורג 85 בעולם), שהובס בשלוש מערכות על ידי סטיב דארסיס בפתיחת המפגש, פגש את רובן במלמנס (155 בעולם) בניסיון להשיג את הנקודה המיוחלת עבור הנבחרת בכחול-לבן. לצערו, הישראלי הפסיד 3:1, אחרי 7:5, 3:6, 6:0, 4:6 תוך הפגנת יכולת לא טובה.

דודי סלע - רובן במלמנס

סלע פתח את המשחק בצורה רעה מאוד ונשבר כבר במשחקון הראשון. במשחקון השלישי הישראלי הבכיר כבר עלה על הלוח ובמשחקון הרביעי שבר בחזרה (בניסיון החמישי) והשווה ל-2:2. מומנטום של סלע? ממש לא. במלמנס שבר שוב במשחקון החמישי ועלה ל-2:3. סלע נעזר בטעויות של יריבו והצליח לשבור חזרה ל-5:5, אבל לא שמר על ההגשה מיד במשחקון העוקב, מה שגם עלה לו במערכה - 5:7 לבלגי.

את הסט השני סלע פתח הרבה יותר טוב ובמשחקונים הראשונים הראה את הטניס הטוב ביותר שלו מאז נחת בבלגיה, בדרך לשבירה במשחקון הרביעי ול-1:4 מבטיח. במצב של 2:5 הישראלי פספס הזדמנות לקחת את הסט, אבל השלים את העבודה עם 3:6 שקבע 1:1.

המערכה השלישית נפתחה עם הגשה מוצלחת של במלמנס, שגם שבר את סלע ועלה ל-0:3 מהיר. הקהל המקומי העלה הילוך ברמת הדציבלים, והישראלי לא הצליח למצוא את הקצב הנכון, כך שעד מהרה הוא נקלע ל-5:0 והפסיד במערכה 6:0 מביך שנתן לבמלמנס 1:2.

סלע ניסה להשיב מלחמה בפתיחת המערכה הרביעית ואחרי שניצח על האפס את המשחקון הרביעי קבע 2:2 ללא שבירות. לצערו, במלמנס התעורר, שבר ל-2:4 והמשיך ל-2:5. משום מקום דודי שאב אנרגיה והצליח לצמק, אך עם 3 אפשרויות שבירה הוא נכשל ועמד לאבד את המשחק כולו - אלא שלפתע סלע ניצל ושבר בכל זאת, רק 5:4. כל זה לא עזר לסלע, שנשבר במשחקון האחרון ובמשחק כולו, 6:4 במערכה האחרונה ו-3:1 במשחק.