הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פרר הדהים את נדאל, עלה לגמר נגד דיוקוביץ'

פריז: 'נולה' גבר על פדרר ב-3 סטים. נקבעו הבתים למאסטרס שייערך בלונדון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.11.13 - 20:03
פרר ונדאל. תוצאה נדירה (gettyimages)
פרר ונדאל. תוצאה נדירה (gettyimages)
תחילת כתבה

עונת הטניס נמצאת ממש לפני הסיום, אבל יש עוד כמה תארים שנותר להכריע את זהות מחזיקם. הערב (שבת) נקבעו הפיינליסטים של טורניר המאסטרס בפריז, כאשר דויד פרר הפתיע בשתי מערכות את רפאל נדאל ויתמודד בגמר מול נובאק דיוקוביץ', שחזר מפיגור מול רוג'ר פדרר.

רק שלוש פעמים הצליח פרר לגבור על בן ארצו עד הערב, אבל הפעם הוא היה בזון. פרר מיעט לבצע שגיאות, שמר על ההגשות שלו וניצח 3:6, 5:7 תוך שעה ו-38 דקות. נדאל ניסה לחזור למשחק במערכה השנייה, אבל פשוט לא היה בשיאו, וכעת המקום שלו בפסגת הדירוג נמצא בסכנה.

מי שיכול לעקוף את נדאל הוא כמובן נובאק דיוקוביץ', שנאלץ לעבוד קשה כדי להעפיל לגמר. רוג'ר פדרר ניצח במערכה הראשונה, אלא ש"נולה" הגיב בשתי המערכות הבאות וגם גרם לזה להיראות די קל. הוא ניצח 6:4, 3:6, 2:6 תוך שעתיים בדיוק, וכעת ניצחון שלו בגמר יחזיר אותו למקום הראשון בעולם. את כל זה ראה מהיציע אחד, זלאטן איברהימוביץ', שגם מצא זמן לעלות למגרש ולקחת את המחבט כדי לנסות את מזלו גם בטניס.

במקביל, פורסמו הבתים לטורניר המאסטרס בלונדון, שיפגיש בין שמונה הטניסאים הבכירים בעולם בקרב על התואר הכי יוקרתי חוץ מהגרנד סלאמים. בבית א' יפגשו שוב רפאל נדאל ודויד פרר, אליהם מצטרפים תומאס ברדיך וסטניסלס ואוורינקה. בית ב' יכול להיחשב בית המוות, כי בו נמצאים נובאק דיוקוביץ', חואן מרטין דל פוטרו, רוג'ר פדרר ורישאר גאסקה, שאמנם מדורג 9 בעולם אך נכנס לטורניר משום שאנדי מארי פצוע.

אגב, דל פוטרו חווה אירוע לא נעים במהלך שהותו בירת צרפת. חפציו של הארגנטיני נשדדו מהתא שלו ברכבת, כולל כסף מזומן ומחרוזת תפילה מיוחדת אותה קיבל באופן אישי מהאפיפיור פרנציסקוס.