הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

חי וחובט: פדרר בחצי אחרי 1:3 ענק על מארי. יפגוש את נדאל

אמרו שגמר את הסוס וייעצו לו לתלות את המחבט, אבל הפנומן עדיין כאן. 3:6, 4:6, 7:6, 3:6 מרשים על המדורג 4 סידר לשוויצרי קרב עם הנמסיס שלו על מקום בגמר באוסטרליה. האם פדרר בדרך למייג'ור מספר 18?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.01.14 - 13:53
פדרר, עדיין כאן (GETTYIMAGES)
פדרר, עדיין כאן (GETTYIMAGES)
תחילת כתבה

רק לפני מספר חודשים ספורים רוג'ר פדרר חווה את התקופה הקשה בקריירה המופלאה שלו, ונראה היה כי כבר אין דבר שיוכל לעשות שיחזיר אותו לטופ העולמי. אמרו שהוא גמר את הסוס, היו כאלה שאפילו ייעצו לו להניח את המחבט על מנת שלא יפגע במורשת האדירה, אבל הוא שתק. היום (רביעי), מי שנחשב לדעת רבים כטניסאי הגדול בכל הזמנים ענה לכולם. 

פדרר עלה למגרש המרכזי על שם רוד לייבר למפגש עם אנדי מארי, אלוף ווימבלדון המכהן, ואחרי שלוש ורבע שעות של רכבת הרים הבטיח לעצמו את הכרטיס לחצי גמר אליפות אוסטרליה הפתוחה עם 3:6, 4:6, 7:6, 3:6. בכך, הפנומן השוויצרי סידר לעצמו דייט עם הנמסיס הגדול, רפאל נדאל, על מקום בגמר טורניר הגראנד סלאם הראשון של השנה.

הטניסאי המעוטר ביותר בתולדות טורנירי המייג'ור זכה בשתי המערכות הראשונות בזכות טניס שהזכיר נשכחות, ומאוחר יותר השיג שתי נקודות משחק. בשלב זה, הידיים התחילו לרעוד למדורג 6 בעולם - כפי שקרה לא אחת בעבר - אבל הפעם הוא לא נשבר מנטאלית. מארי אמנם הפך את הקערה וכפה מערכה רביעית, אבל פדרר עלה למערכה הבאה כאילו כלום לא קרה ובעזרת טניס נהדר ושבירה אחת השלים את הניצחון הגדול ביותר שלו מזה תקופה ארוכה מאוד. 

לצערו של רוג'ר פדרר, הדרך לתואר גראנד סלאם מספר 18 בקריירה צריכה לעבור כעת דרך המדורג 1 בעולם, מולו כידוע יש לאגדה משווייץ מצ'אפ בעייתי מאוד (10:22 לטובת השור ממאיורקה). אם בכל זאת הפנומן יצליח לעשות את הלא ייאמן ויעבור את נדאל, זה ללא ספק יהיה אחד הניצחונות הגדולים בקריירה רוויות ניצחונות גדולים רבים.

מבחינת מארי מדובר באכזבה גדולה, שכן הוא קיווה לטפס שלב אחד נוסף בסולם אחרי שבשנה שעברה הפסיד לנובאק דיוקוביץ' בגמר. המדורג 4 בעולם אמנם חזר רק לאחרונה מפציעה לא פשוטה בגב, אבל ספק אם זה ינחם אותו אחרי שנכנע לפדרר בפעם העשירית בקריירה.

מהלך המשחק

פדרר נראה מצוין מהרגע הראשון ובמשחקון הרביעי הוא הצליח לשבור את ההגשות של מארי בדרך ל-1:3 מבטיח. מארי הסתבך גם במשחקון ההגשה הבא שלו, אך חבטת העברה מרשימה הוציאה אותו מהבוץ (4:2). פדרר המשיך להיראות נפלא - מהקו האחורי וגם כשעלה לרשת - וסגר את הסט הראשון עם 3:6 בתוך 29 דקות בלבד.

מארי פתח את המערכה השניה בצורה טובה הרבה יותר, אבל במשחקון החמישי הכל התהפך. שתי החטאות מאוד לא אופייניות של הבריטי איפשרו לפדרר לשבור ולהתיישב בכיסא הנהג. פדרר התקשה להשלים את השבירה במשחקון הבא, אבל לבסוף עשה זאת בזכות אייס נהדר (2:4). המשך המערכה היה שייך למדורג 6, שהשלים 4:6 בדרך ל-0:2 במניין המערכות.

מארי הציל שלוש נקודות שבירה עם פתיחת המערכה השלישית ולמעשה הציל לעצמו את המשחק. פדרר השווה בקלות ל-1:1 ובמשחקון השלישי מארי הציל פעם נוספת אפשרות שבירה, לפני שעלה ל-1:2. השניים המשיכו לשמור כל אחד על הגשותיו, עד שבמצב של 4:4 פדרר שבר והלך להגיש למשחק כולו. דווקא אז, אחרי שמארי אפילו לא השיג אפשרות שבירה קודם לכן, השוויצרי נשבר והמערכה קיבלה תפנית דרמטית.

מארי עלה ל-5:6 ואילץ את פדרר להגיש כדי להישאר במערכה. הפעם, המדורג 6 בעולם עמד בלחץ ושלח את הסט לשובר שיוויון. השוויצרי כבש השיג שתי נקודות משחק, אבל כפי שקרה לא אחת בעבר - הוא פשוט קרס. הבריטי היה שם כדי לנצל את המתנות ועם 6:8 בשובר השיוויון הוא כפה מערכה רביעית.

פדרר עלה ל-0:1 בקלות בתחילת המערכה הרביעית - ואז הגיע ה-משחקון של ההתמודדות. שני הטניסאים הנפלאים נתנו את כל מה שיש להם במהלך לא פחות מ-18 (!) דקות, בסיומן מארי שמר על הגשותיו אחרי שהציל 5 אפשרויות שבירה. גם במשחקון השישי פדרר השיג נקודת שבירה, אבל שוב מארי תיסכל אותו והשווה לבסוף ל-3:3. פדרר שמר בקלות ועלה ל-3:4, ואז הגיעה תפנית נוספת.

מארי ביצע מספר טעויות גדולות מהקו האחורי ופתאום זה 0:40 לפדרר על ההגשות של הבריטי. המדורג 4 הצליח להציל שתי נקודות שבירה בזכות סרבים אדירים, אבל בשלישית השוויצרי התעלה והשיג סוף סוף את השבירה המיוחלת. לאחר מכן נקלע הפנומן למינוס 30:0, אבל הפעם הוא לא נבהל ובעזרת 4 נקודות רצופות השלים 3:6 במערכה ו-1:3 ענק במשחק כולו.