דיוקוביץ' איבד את קור הרוח, פדרר ומארי עלו

מיאמי: הסרבי התפרץ על שופט לפני שהעפיל שלב, הבריטי שמט מערכה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.03.14 - 09:21
לא רגוע. דיוקוביץ' (GETTYIMAGES)
לא רגוע. דיוקוביץ' (GETTYIMAGES)
תחילת כתבהאחרי שעברנו את המוקדמות וסיננו כמה שמות זוטרים בסיבוב הראשון, הלילה (בין שישי לשבת) כבר נכנסו למעגל המשחקים בטורניר מיאמי כל השמות הגדולים, כשכמעט ולא נרשמו הפתעות. כל הבכירים שהיו אמורים לעלות אכן עשו את, כשרוג'ר פדרר, אנדי מארי ונובאק דיוקוביץ' העפילו לסיבוב השלישי. לגבי האחרון, תקרית במהלכה הוא לא שלט בעצביו קצת האפילה על ניצחונו.

המדורג מספר 2, שהגיע כזוכה האינדיאן וולס, פגש את ז'רמי שארדי הצרפתי ונקלע לקרב צמוד יחסית, כשבשלב מסויים השופט גער בו על שחזר באיטיות מהפסקה בין מערכות. נולה איבד את קור הרוח והגיב בצעקות אל עבר השופט: "אתה חייב להכיר את החוקים ואת המשחק". בסופו של דבר התקרית נשכחה והסרבי סגר עניין עם 4:6, 3:6 בתוך שעה ו-24 דקות. בסיבוב הבא דיוקוביץ' יפגוש את פלוריאן מאייר (30).

אחרי היעדרות של שנה, רוג'ר פדרר שב למיאמי וחגג את החזרה עם ניצחון קל של 4:6, 6:7 בתוך 74 דקות על איבו קארלוביץ', בדרך למפגש מול טימו דה בקר, שבעצמו גבר על פרננדו ורדאסקו 6:7, 7:6, 2:6. האלוף המכהן, אנדי מארי, עלה למשחקו הראשון מאז הפרידה ממאמנו איבן לנדל, והאמת היא שהוא לא ליקק דבש.

המחבט הבריטי הבכיר הזיע מול מת'יו אבדן האוסטרלי ושמט מולו את המערכה הראשונה, 6:3. למרות זאת, מארי התעשת בזמן והעלה הילוך, כך שאת שתי המערכות הבאות הוא לקח עם 0:6, 1:6 וסגר עניין בסיבוב הבא מחכה למארי משוכה קשה יותר בדמות המדורג 32, פליסיאנו לופס, שגבר על יז'י ווסלי 2:6, 6:7. גם ג'ו ווילפריד טסונגה (11) יהיה בסיבוב השלישי אחרי 2:6, 4:6 על בן ארצו אדריאן מנארינו, וגם מרקוס בגדאטיס העפיל, אחרי קרב קשה מול פיליפ קולשרייבר (6:3, 6:7, 6:7).