קיי נישיקורי הפתיע את פדרר ברבע הגמר במיאמי

היפני ניצח 6:3, 5:7, 4:6 ויפגוש את נובאק דיוקוביץ', שעבר את מארי. בנשים: נה לי בחצי הגמר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.03.14 - 10:16
עד נישיקורי. פדרר (gettyimages)
עד נישיקורי. פדרר (gettyimages)
תחילת כתבה

רוג'ר פדרר פתח מצוין את 2014, עם זכיה בטורניר דובאי כשאינדיאן וולס הוא מפסיד רק בגמר, אבל הבוקר (חמישי) השוויצרי (5 בעולם) סיים את דרכו בטורניר מיאמי כבר ברבע הגמר, עם הפסד מפתיע למדי מול קיי נישיקורי (יפן, 21). פדרר כבר נראה בשליטה, אבל איבד יתרון של מערכה ונישיקורי המשיך הלאה אחרי 6:4, 5:7, 4:6.

שתי שבירות במערכה הראשונה הספיקו לפדרר כי להשיג יתרון מבטיח, אבל בסט השני הוא נשבר בעצמו שלוש פעמים ופתאום זה משחק פתוח. במערכה השלישת פדרר הגיש מעט יותר טוב מיריבו (68 אחוזי הצלחה בהגשה הראשונה לעומת 61 של נישיקורי), אבל היפני היה זה שלקח את הנקודות החשובות ועם שבירה אחת בלבד הוא סגר עניין והעפיל לחצי הגמר.

פדרר ממשיך ליעד הבא בסבב, לנישיקורי מחכה כבר קשה נוסף, הפעם מול המדורג 2 בעולם נובאק דיוקוביץ'. הסרבי הדיח את אנדי מארי (בריטניה, 6) עם 5:7, 3:6 תוך שעה וחצי. עוד ברבע הגמר: המדורג 1 רפאל נדאל (ספרד) יפגוש את מילוש ראוניץ (קנדה, 12) ותומאס ברדיץ' (צ'כיה, 7) יתמודד מול אלכנסדר דולגופולוב (אוקראינה, 23).

אצל הנשים, אלופת אוסטרליה נה לי (סין, 2 בעולם) העפילה לחצי הגמר אחרי 5:7, 5:7 על קרולין ווז'ניאקי הדנית (18). בשלב הבא היא תפגוש את דומיניקה ציבולקובה (סלובקיה, 11), שעברה את אגניישקה רדוואנסקה (פולין, 3 בעולם).