תוך 51 דקות: גלושקו הודחה, 6:0, 6:1 לאראני

הישראלית הבכירה אולי חלמה על סנסצייה, אך האיטלקיה (11) לא איפשרה דקות של גישושים ושברה פעמיים כבר בפתיחה. גלושקו סיימה את דרכה אחרי 3 סיבובים, אבל עקפה את פאר וגרפה סכום נאה

מערכת אתר ערוץ הספורט  31.05.14 - 15:04
לפחות הרוויחה סכום נאה. גלושקו (GETTYIMAGES)
לפחות הרוויחה סכום נאה. גלושקו (GETTYIMAGES)
תחילת כתבה

אחרי שעברה שתי משוכות מכובדות והעפילה לסיבוב השני ברולאן גארוס, היום (שבת) יוליה גלושקו עמדה בפני אחד המבחנים הכי גדולים בקריירה שלה. לצערה של הישראלית, היא פגשה על החימר בפריז את שרה אראני והפסידה לה 6:0, 6:1 בתוך 51 דקות. המודרגת 11 בעולם, שלפני שנתיים הגיעה עד הגמר שמה סוף לךמסע המפתיע של גלושקו, אבל היא מבחינתה מסיימת טורניר בו הביאה הרבה כבוד.

גלושקו שרדה הרבה מעבר לשאר הישראלים בטורניר, שהודחו בסיבוב הראשון. היא החלה בניצחון מול דונה וקיץ' הקרואטית (67 בעולם) וגברה עליה 5:7, 6:2, 4:6 רק אחרי שעתיים וחצי כמעט. בסיבוב השני הישראלית כבר ייצרה הפתעה אמיתית, כשהדיחה את בקריסטין פליפקנס הבלגית (21 בעולם) עם 4:6, 6:3, 4:6, שגם סידר לה עליה של 16 מקומות - היישר למקום ה-83 בעולם, הגבוה מזה של שחר פאר. בנוסף, היא גרפה לכיסה סכום כסף נאה, וגם רשמה את הישג השיא שלה.

אראני האיטלקיה עברה את דינה פיצמאייר (90 גרמניה) ללא בעיות בסיבוב המוקדם, וגם הפעם היא הוכיחה מדוע על החימר היא נחשבת לטניסאית איכותית ביותר, כששברה פעמיים כבר בפתיחה וטיילה לנצחון. הפיינליסטית של 2012, שבשנה שעברה סיימה את דרכה רק בחצי הגמר, העפילה לשמינית בתוך זמר קצר וקשה לומר שהתקשתה מול גלושקו.

"הייתה לי תחרות טובה עם שני ניצחונות מעולים", אמרה יוליה גלושקו לאחר ההדחה, "עליתי למגרש מרוכזת ופעלתי לפי תוכנית המשחק. מדובר ביריבה חזקה מאוד שלא החטיאה אף כדור ושיחקה פשוט מדהים".

מהלך המשחק
גלושקו הגישה ראשונה, וכבר בחבטות הראשונות ביצעה 2 טעויות לא מחייבות, מה שעלה בשבירה והפסד כבר במשחקון הראשון. גם ההמשך שוחק באותה מגמה, כשאחרי 9 דקות ו-2 שבירות, אראני כבר הובילה 0:3. במשחקון העוקב הגיעה התעוררות ויוליה כבר עמדה בפני הזדמנויות שבירה, אך בזבזה אותן בזו אחר זו - 5 פעמים, עד שנכנעה וירדה ל-4:0. מפה האיטלקיה כבר העלתה הילוך, ובתום חצי שעה הכריעה את המערכה הראשונה עם 0:6.

גם המערכה השניה נפתחה באותה צורה, כשאראני לא התקשתה למצוא מענה להגשות ושברה בניצחון על האפס. כשהגיעה תורה לענות להגשות, גלושקו נלחצה, הרבתה לטעות ושמטה 20 נקודות ברציפות, עד שהצליחה להימנע מ'דאבל בייגל', כשצימקה ל-4:1. הנקודה הזו העירה את אראני, שסיימה את העבודה עם 1:6 ו-0:2 בתוך 51 דקות.

זוגות: ארליך ומלו הודחו

גם יוני ארליך סיים את דרכו ברולאן גארוס. טניסאי הזוגות הישראלי, שמשתף פעולה עם הברזילאי מרסלו מלו, הודח בשמינית הגמר. ארליך ומלו נכנעו למדורגים 9 בטורניר, רוברט לינדשטאט (שבדיה) ולוקאש קובוט (פולין), 6:4, 7:6. השניים יתחלקו ב-31 אלף יורו.

בעניין אחר, איגוד הטניס יערוך מחר (ראשון, 12:00) מסיבת עיתונאים ובה יודיע רשמית על קיום מפגש הדייויס בפלייאוף העלייה לבית העליון מול נבחרת ארגנטינה בהיכל נוקיה. בסוף השבוע נחת בארץ קפטן ארגנטינה מרטין חייטה וביקר בהיכל בתל אביב.