ג'וקוביץ' ושראפובה עלו לחצי הגמר, גולביס דוהר

פריס: הסרבי יפגוש את הלטבי הלוהט שדרס את ברדיץ'. הרוסיה, שעצרה את מוגורוסה המפתיעה, מול ג'ני בושאר הצעירה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.06.14 - 20:03
לא קל, אבל בסוף הוא ניצח. ג'וקוביץ' (gettyimages)
לא קל, אבל בסוף הוא ניצח. ג'וקוביץ' (gettyimages)
תחילת כתבה

שלב רבע הגמר של הרולאן גארוס נפתח היום (שלישי) וארבעה מאושרים זכו בכרטיס היוקרתי לחצי הגמר. אצל הגברים, נובאק ג'וקוביץ' עשה את שלו עם ניצחון קשה על מילוש ראוניץ', בעוד שהשם החם של הטורניר, ארנסט גולביס, המשיך במסע הנהדר ועבר גם את תומאס ברדיץ'. בגזרה הנשים, גארבין מוגורוסה המפתיעה נעצרה אצל מריה שראפובה, הפייבוריטית לזכיה, וגם ג'ני בושאר הצעירה נוסקת.

גברים
זה כבר הפך להרגל: ג'וקוביץ' (סרביה, 2) פשוט לא מפסיד בשלבים המוקדמים בגראנד סלאם והניצחון על מילוש ראוניץ' (קנדה, 8) סידר לו עליה לחצי גמר 14 ברציפות. נולה, שמחפש הנפה במייג'ור היחידי בו עדיין לא זכה, דווקא התקשה בשתי המערכות הראשונות - אבל סגר עניין בסטייל בשלישית.

הסט הראשון היה צמוד ושבירה אחת בלבד הספיקה לסרבי כדי לנצח 5:7 לאחר 50 דקות. המערכה השניה היתה כמעט זהה: אף אחד מהצדדים לא השיג שבירה, אך בטיי-ברייק ג'וקוביץ' היה חד יותר כדי להבטיח לעצמו 5:7. הסט השלישי כבר היה במעמד צד אחד: המדורג 2 טס ל-0:4 מהיר, ולמרות שנשבר פעם אחת - סגר עניין עם 4:6. בשלב הבא הוא יפגוש את ההפתעה הגדולה של הטורניר עד כה.

ארנסט גולביס (לטביה, 18) ממשיך לעשות חיל בצרפת, ואחרי שהדיח את רוג'ר פדרר בשמינית הגמר, הקרבן הבא שלו היה שחקן טופ-10 נוסף, תומאס ברדיץ' (צ'כיה, 6). גולביס בן ה-25 הגיע לחצי גמר גראנד סלאם לראשונה בקריירה, זאת תוך שהוא מנצל את הסרב המצוין שלו (זכה ב-81% מהנקודות על ההגשה הראשונה) וחובט לא פחות מ-31 ווינרים. 3:6, 2:6, 4:6 חד צדדי בתוך שעתיים סידר לו את ההישג המצוין.

נשים
למען האמת, מוגורוסה הנהדרת כבר היתה קרובה מאוד לחצי הגמר - וככל הנראה ההתרגשות מהמעמד הכריעה אותה. במערכה הראשונה היא נראיתה פשוט נפלא והביסה 1:6 את את שראפובה (רוסיה, 7) בתוך 27 דקות. גם במערכה השניה היא נראיתה מצוין, שברה פעם אחת והובילה 4:5 בדרך לעוד סנסציה. אבל עד כאן.

שראפובה, שרגילה למעמדים הללו והיתה בגמר גם בשנה שעברה, שברה פעמיים עד לסיום המערכה, תוך שהיא מציגה את המשחק האופייני לה מהקו האחורי בדרך ל-5:7. ככל הנראה בשל כך, הסט המכריע היה כבר במעמד צד אחד בלבד: מוגורוסה נשברה מנטלית ושראפובה שברה שלוש פעמים בדרך ל-1:6 מהיר וכרטיס כניסה לארבע האחרונות.

בחצי הגמר, תתמודד שראפובה מול כח צעיר ועולה אחר: ג'ני בושאר. הקנדית (18 בעולם), שעברה בסיבוב הראשון את שחר פאר, גברה 6:7, 6:2, 5:7 על קרלה סוארס-נבארו הספרדיה והעפילה לחצי גמר גראנד סלאם שני ברציפות (אחרי שעשתה זאת גם באוסטרליה). בושאר בת ה-20 שרדה מותחן בן שעתיים ו-15 דקות, השיגה שבירה קריטית במצב של 5:5 במערכה השלישית וחגגה למעשה את כניסתה הרשמית לצמרת הטניס הנשי.