נדאל: "הטניס החזיר לי על מה שקרה במלבורן"

הספרדי לא שכח את ההפסד לוואוורינקה: "אני מצטער בשביל ג'וקוביץ'"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.06.14 - 21:05
נדאל, התרגש מאוד בסיום (GETTYIMAGES)
נדאל, התרגש מאוד בסיום (GETTYIMAGES)
תחילת כתבה

הוויכוח לגבי מיהו הטניסאי הטוב בכל הזמנים יימשך קרוב לוודאי לעד, אבל את הדיון בנוגע לשחקן החימר הגדול אי פעם אפשר להפסיק: רפאל נדאל הוכתר הערב (ראשון) כאלוף הרולאן גארוס בפעם התשיעית בקריירה, מה שסידר לו תואר גראנד סלאם מספר 14 - רק 3 פחות מאשר לשיאן רוג'ר פדרר.

בעקבות הניצחון בגמר על נובאק ג'וקוביץ', מאזנו של נדאל בבירת צרפת עלה ל-1:66, כאשר גם ההפסד היחידי - ב-2009 לרובין סודרלינג השבדי - הגיע רק לאחר שנפצע. גם יכולת לא טובה בטורנירי ההכנה וארבעה הפסדים רצופים לסרבי לא מנעו מהשור ממאיורקה לחגוג - ונראה כי פשוט בלתי אפשרי לנצח אותו בפאריס כשהוא כשיר במאת האחוזים.

מוקדם יותר השנה, הרבה בגלל פציעה בגב, הפסיד המדורג 1 בעולם לסטניסלאס ואוורינקה בגמר אליפות אוסטרליה הפתוחה - דבר אותו נדאל לא שכח. "היו לי בעיות בגב באותו גמר והפסדתי, זה היה רגע קשה מאוד", סיפר הספרדי, "היום הטניס החזיר לי על מה שקרה לי באוסטרליה. זה רגע בלתי נשכח".

"במשחקים נגד ג'וקוביץ' כל רגע הוא קריטי. זה תמיד אתגר עצום עבורי לשחק נגדו. הפסדתי לו ב-4 המשחקים הקודמים, כך שהייתי חייב להיות בשיאי", המשיך האלוף. "לזכות בתואר הזה שוב זה אומר הרבה מאוד עבורי. אני מצטער בשביל נובאק. הוא בהחלט היה ראוי לזכות בטורניר ואני בטוח שהוא יעשה זאת בעתיד".

ג'וקוביץ' עצמו, שחיפש להוסיף לארון את תואר הגראנד סלאם היחידי שחסר לו, פירגן ליריבו המיתולוגי: "ברכותיי לנדאל ולכל הצוות שלו. לזכות בטורניר תשע פעמים... זה פשוט לא ייאמן. נתתי את כל כולי, אבל רפא היה פשוט חזק יותר ממני. לצוות שאיתי: התואר לא שלנו השנה, אבל אנחנו ננסה שוב ושוב".