ג'וקוביץ': "מקדיש את הנצחון לתינוק שבדרך"

הזוכה טרי בווימבלדון לפדרר: אתה דוגמה לכל ילד, תודה שנתת לי לנצח

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.07.14 - 20:30
תחילת כתבה

רוג'ר פדרר אולי היה במרחק נגיעה מזכיה שמינית בווימבלדון והפיכה לשיאן ההנפות על הדשא בלונדון, אבל הערב (ראשון) המסיבה הזו היתה אך ורק של נובאק ג'וקוביץ'. האלוף מ-2011 מנע מהשווייצרי היסטוריה והשלים זכיה אישית שניה, עם 7:6, 4:6, 6:7, 7:5, 4:6 בתום דרמה גדולה, שגם סידרה לו עליה למקום הראשון בדירוג העולמי.

"זהו רגע מרגש עבורי", אמר הזוכה הטרי בסיום. "אני רוצה לברך את רוג'ר על טורניר נהדר וגמר אדיר. הוא אלוף אמיתי, דוגמה לספורטאים ולילדים, יש לי הרבה כבוד לקריירה שלך, תודה שנתת לי לנצח היום", אמר ג'וקוביץ' בפניה לפדרר. "קיוויתי שהוא יחטיא את הסרב הראשון, אבל זה בקושי קורה לו, ובגלל זה יש לו 17 תארי גראנד סלאם - כי ברגעי האמת הוא משחק הכי טוב".

"אחרי ששמטתי את המערכה הרביעית לא היה לי קל לאסוף את עצמי, אבל מצאתי את האנרגיות לנצח. תמיד חלמתי לזכות כאן, בטורניר הטניס הראשון שהכרתי, אני אסיר תודה להתחרות ברמה כזאת. הנצחון מוקדש לאשתי לעתיד והתינוק שבדרך, למשפחה שלי שמקריבה המון עבורי, ולמאמנת הראשונה שלי, שלימדה אותי כל מה שאני יודע".

על פדרר ניכרה האכזבה: "זה היה גמר אדיר, אני לא מאמין שבכלל הגענו ל-5 מערכות, כי לא היה נראה שזה עומד לקרות. משחק מול נובאק הוא תמיד קשה מאוד, אני מברך אותו על קרב מדהים, הגיע לו לזכות. הנוכחות של הבנות שלי? אני לא יודע אם הם מבינות את כל מה שקורה פה, אבל שמחתי שהן הגיעו, היה נחמד להרגיש את האהבה מהן. נתראה בשנה הבאה".