ישראל הציעה לארח את ארגנטינה בארה"ב

סאגת גביע הדייויס נמשכת. ישראל הציעה לארח את ארגנטינה בפלורידה או בקפריסין. האיגוד העולמי יכול לפסול את שתי ההצעות

לירון בכר  14.08.14 - 16:54
סלע. ישראל תנדוד לארה"ב? (אלן שיבר)
סלע. ישראל תנדוד לארה"ב? (אלן שיבר)
תחילת כתבה

היכן ייערך מפגש הדייויס מול ארגנטינה? מסתמן כי השאלה הזו הופכת לסאגה שמטרידה רבות את איגוד הטניס הישראלי. באיגוד כבר החליטו בבוקר כי יארחו את ארגנטינה בארצות הברית - לוס אנג'לס או סנרייז (מיאמי) - אך אופציית LA ירדה מהפרק בשל העלויות הכספיות הגבוהות. באיגוד יציעו לאיגוד הטניס העולמי - ה-ITF - לארח את המשחקים במתקן סנרייז לדי מיאמי או בניקוסיה. יחד עם זאת, ייתכן כי האיגוד העולמי יפסול את שני המתקנים, משום שהם לא עומדים בתקן של מפגש הדייויס.

באיגוד מעריכים כי אם ה-ITF יפסול את שתי האופציות, יהיה עליו להחליט על חלופה אחרת. האפשרויות במקרה הזה הוא שייקבע מקום נייטראלי, כאשר כל ההוצאות יהיו על האיגוד העולמי או שהביתיות תעבור לארגנטינה.

ההחלטה הסופית תתקבל בכל מקרה בתחילת השבוע הבא אחרי שנציגי ה-ITF יבדקו את האתרים בפלורידה ובקפריסין בהם ישראל הציעה לארח את המפגש בפלייאוף ההעפלה לבית העליון במפעל. המפגש ייערך בין ה-12 ל-14 בספטמבר.

כזכור, מבצע "צוק איתן" טרף את הקלפים עבור נבחרת ישראל, שקיוותה לארח את ארגנטינה ברמה"ש או בהיכל נוקיה, אבל נאלצה להתמודד עם קריאות להעביר את ההתמודדות בשל מטחי הטילים מרצועת עזה. האיגוד הישראלי נאבק בלחץ, והשבוע מנכ"ל האיגוד שלמה גליקשטיין אף ערך שיחה טלפונית עם הנהלת האיגוד העולמי, אבל השכנועים לא עזרו והנבחרת נאלצה לקבל את הדין.