סרינה בגמר מול קרוליין ווזניאקי. שוואי נפצעה

ה-1 בעולם דרסה את מקארובה. הסינית הורדה בכיסא גלגלים מול הדנית שהובילה 6:7 ו-3:4

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.09.14 - 00:49
סרינה. שוב בגמר של ארה"ב
סרינה. שוב בגמר של ארה"ב

תגיות: פנג שוואי

תחילת כתבה

סרינה וויליאמס נגד קרוליין ווזניאקי - זה הגמר שמחכה לנו ביום ראשון באליפות ארצות הברית הפתוחה. האמריקנית (1 בעולם), שיכולה לזכות בתואר גראנד סלאם 18 בקריירה, גברה בקלות 1:6 ו-3:6 על יקטרינה מקארובה (18, רוסיה), ואילו הדנית (11 בעולם), שמחפשת תואר גראנד סלאם ראשון, ראתה את יריבתה פנג שוואי (סין, 39) מתמוטטת במצב של 6:7 ו-3:4 ולא מסוגלת להמשיך. למעשה, הסינית נלקחה מהמגרש בכיסא גלגלים ונקווה שהיא תצליח להתאושש מזה במהרה.

סרינה וויליאמס - יקטרינה מקארובה 1:6, 3:6
זה לא היה כוחות - סרינה וויליאמס דרסה את מקארובה והעפילה לגמר, כששם כאמור תפגוש את ווזניאקי. נקווה שזה יהיה הרבה יותר שקול. בפתיחה עוד נראה היה שהרוסיה מסוגלת לעשות חיים קשים ליריבתה כששמרה על ההגשה במשחקון השני וקבעה 1:1, רק שמשם זה הפך לחד צדדי לחלוטין כשהאמריקנית שברה פעמיים (במשחקונים 4 ו-6) וסגרה את המערכה אחרי שהרוסיה פשוט לא עמדה בעוצמות. זה נגמר אחרי 26 דקות בלבד כשסרינה מנצחת 2:12 בווינרים.

המערכה השניה נפתחה באותו מומנטום - מקארובה נשבר מיד בפתיחה וסרינה סגרה את משחקון ההגשה שלה עם אייס בדרך ל-0:2. סרינה לא הסתכלה לאחור ושברה גם במשחקון השלישי ומשם המשיכה ל-0:4. שם הרוסיה הראתה סימני חיים כששמרה סוף סוף על ההגשות שלה אבל זה לא ממש עזר לה. סרינה סיפקה משחקון נהדר לאחר מכן שכלל אייס. במצב של 1:5, מאקרובה זכתה בשני משחקונים (כולל שבירה ראשונה שלה במשחק) אבל זה לא עזר לה והמערכה נגמרה ב-3:6 ואחרי 34 דקות.

קרוליין ווזניאקי - פנג שוואי 6:7, 3:4
אז מה היה לנו? המערכה הראשונה היתה צמודה מאוד אבל בסופו של דבר ווזניאקי הצליחה לזכות בה. זה התחיל כשכל אחת מהטניסאיות שומרת על ההגשה כשדווקא הסינית נראית חדה יותר. במשחקון השביעי, שוואי שברה ונראה היה שהיא בדרך לזכיה במערכה, רק שאז הדנית החזירה מיד עם שבירה משלה וקבעה 4:4.

במשחקון ה-11 שוב היתה זו הסינית שהצליחה להחזיר מצוין להגשות של היריבה ולזכות בשבירה נוספת בדרך ל-5:6. זה לא עשה רושם על ווזניאקי שחזרה עם שבירה משלה במאני טיים ובשובר השיוויון ניצחה 1:7 אחרי שעה ו-5 דקות למרות שרשמה לא פחות מ-5 שגיאות כפולות במערכה הזו.

הסינית פתחה את המערכה השניה בצורה מצוינת וברחה ל-0:2 במשחקונים אבל אז התחילה לחוש ברע והפסידה 4 משחקונים ברצף. דווקא אז, פנג שוואי ניצחה את המשחקון השביעי וצימקה ל-4:3 ואפילו היתה קרובה לשבירה אבל הדנית הצליחה להישאר בחיים פעם אחר פעם ואז הסינית, שסבלה מכאבים, פשוט נשכבה על הקרקע ולא היתה יכולה להמשיך - עובדי הפלשינג מדו פינו אותה מהמגרש על כסא גלגלים.