צפו בניצחון של אנדיוני. רם: "זה מוקדם להגיד אם אשחק שוב"

הטניסאי אמנם הכריז על משחק פרישה, אך אחרי הניצחון הדרמטי בזוגות מול ארגנטינה הוא שמר על כל הקלפים פתוחים: "המשחק הכי מרגש בקריירה". ארליך: "אני רוצה לבכות בשבילו, רק בגללו ניצחנו"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.09.14 - 08:00
תחילת כתבה

נדמה שלא היתה יכולה להיות פרידה מרגשת מזו. אמנם לא היה בישראל, אבל עדיין - אנדי רם פרש אמש (שבת) מטניס ועשה זאת בצורה הכי מרגשת שיכולה להיות. הטניסאי הוותיק עלה למשחק הפרישה במסגרת גביע דייויס - ויחד עם יוני ארליך - הביא לישראל ניצחון בזוגות שסידר 1:2 במפגש מול ארגנטינה. אלא שהסיפור הגדול הגיע אחרי הנקודה האחרונה.

רם וארליך עשו את זה בחמש מערכות קשות מול דלבוניס וסבאז'וס, והתמונה מיד לאחר מכן לא תישכח עוד זמן רב. רם, שידע כי זהו הרגע האחרון עבורו בטניס המקצועני, פשוט נשכב על המשטח ומירר בבכי. גם בראיון שלאחר המשחק, השחקן בן ה-34 פשוט לא היה מסוגל לדבר מרוב התרגשות, מתוך ההבנה שהוא לא יחזיק עוד מחבט במסגרת תחרותית.

לאחר שהוא נרגע, רם הצליח לספר על תחושותיו: "זה בהחלט המשחק הכי מרגש בקריירה שלי, כל הזכרונות עולים מכל הרגעים היפים שהיו לי בקריירה. בסוף המשחק לא הצלחתי לדבר. אף משחק ששיחקנו בדיוויס לא היה פשוט, אבל זה מה שהופך את זה למיוחד ומרגש. תמיד שמנו את כל מה שיש לנו על המגרש, גם בסבב ובמיוחד בגביע דייויס, זו הרגשת גאווה לשחק עבור המדינה ב-15 השנים האחרונות".
 
"מחר נתמוך כולנו בדודי ונקווה שהוא יצליח להחזיר אותנו לבית העליון, זה בהחלט יהיה הישג אדיר ובתקווה שנקבל משחק ביתי שנוכל לארח בארץ, אבל קודם כל נחכה לראות מה יקרה מחר", הוא הוסיף. כשנשאל על הסיכוי שישחק שוב אם הנבחרת תשחק בבית העליון, רם שמר על עמימות: "אני לא חושב שיש סיכוי שאצליח לסיים עוד משחק של חמש מערכת כמו שהיה היום, אבל מוקדם להגיד".

רם דיבר על שיתוף הפעולה עם ארליך: "אנחנו תמיד מתקשרים מצוין כשעולים למגרש, לא משנה כמה זמן לא שיחקנו ביחד, וזה היופי בעבודת צוות שלנו. אנחנו קודם כל חברים טובים לפני הכל וזה מה שהופך את זה למיוחד עוד יותר, אני מאוד שמח שהצלחנו לנצח. ב-4:1 מתחתי שריר ויוני אמר לי רק להכניס את הסרב והוא יעשה את השאר וזה בדיוק מה שקרה, שלחתי אותו למשימת התאבדות ברשת, הוא אחד השחקנים שמגיבים הכי מהר בסבב והיום הוא הוכיח את זה. זה היופי בשותפות שלנו, אחד משלים את השני".

"אם אני אתאר את התחושות שלי אני אתחיל לבכות, ויש לנו כבר בכיין אחד כאן", סיכם ארליך, בזמן שרם עומד לצידו ולא מסוגל לדבר. "התחננתי שננצח והקהל כאן היה נפלא. אנדי? אולי הוא יישאר עוד 5 שנים אם האוהדים יגידו. מגיע לו, הוא כל היום בוכה כבר. הוא בשיא ההתרגשות, אפילו אמא שלו באה לראות אותו".

לאחר מכן, ארליך דווקא הפתיע בנוגע לשותפו הנצחי. "אסור לסגור דלתות על אנדיוני, אבל כרגע נראה שזה היה המשחק האחרון", אמר יוני. "האם אנדי הוא ימשיך לעוד מפגש? צריך לשאול אותו. זה לא פשוט. לא בטוח שהוא יכול לחכות חצי שנה למשחק הבא".

ארליך נשאל אם היה מופתע מהרמה של אנדי לאחר היעדרות ארוכה: "בהחלט, בהתחלה הוא שיחק מדהים, כאילו מעולם לא הפסיק. הכל התחבר לו. היו עליות וירדיות במהלך המשחק, אבל נשארנו רגועים ועם המון אמונה שאנחנו מסוגלים לנצח".

יוני סיכם: "אם אנדי לא יכול לדבר כנראה שהוא באמת גמור. אנחנו ביחד כבר בני 100 ולא פשוט לסחוב ככה. הקהל נתן לנו כוח להמשיך ולמרות שהתפרקנו פיזית הצלחנו להחזיק מעמד. אנדי נלחם, הרבה זמן לא ראיתי אותו ככה. הוא ניצח עבורנו את המשחק".