שווייץ בגמר הדייויס מול צרפת. פדרר: אני אנצח

המדורג 2 גבר על פוניני והחזיר את נבחרתו לגמר היוקרתי אחרי 22 שנים. היריבה: צרפת

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.09.14 - 15:54
פדרר. נחוש לזכות בתואר הזה (gettyimages)
פדרר. נחוש לזכות בתואר הזה (gettyimages)
תחילת כתבה

אחרי שהפסיד בחצי גמר אליפות ארה"ב, רוג'ר פדרר התנחם בניצחון עבור ארצו. המדורג 2 בעולם ניצח את פאביו פוניני (17 בעולם) 2:6, 3:6, 6:7 והבטיח לנבחרת שווייץ מקום בגמר גביע דייויס מול צרפת. הנבחרת השוויצרית ניצחה 1:3 את איטליה, כאשר השוויצרים הפסידו רק במשחק הזוגות. המשחקים מול צרפת ייערכו בנובמבר.

זו תהיה הפעם הראשונה ששווייץ עולה לגמר מאז 1992, משמעות הדבר היא שפדרר יוכל לזכות בתואר היחיד שחסר לו. ב-1992, החבורה השוויצרית התמודדה בגמר מול נבחרת החלומות של ארה"ב עם אנדרה אגאסי, פיט סמפראס, ג'ון מקנרו וג'ים קורייר. הנבחרת האמריקנית ניצחה אז 1:3 וזכתה בתואר.

פוניני הגיע עייף מאוד למשחק מול פדרר, לאחר שהתמודד במשך 4 שעות אמש, במשחק הזוגות ולא היווה יריב כלל. שוויצרי רשם ניצחון תוך פחות משעתיים והעלה, יחד עם סטאניסלאס ואוורינקה את הנבחרת לגמר. עוד לפני כן, פדרר ניצח את סימון בוללי במשחק הראשון, ואוורינקה הביס את פוניני והאיטלקים כאמור, ניצחו במשחק הזוגות בו השתתף ואורינקה ופדרר זכה למנוחה.

בסיום המשחק, פדרר קפץ כמו ילד ונפל לזרועות הקפטן שלו. "זה תענוג גדול לחלוק את הרגע הזה עם כולם", אמר השוייצרי, "זה פשוט נפלא, אנחנו נלחמים על זה הרבה זמן. יכול להיות שזאת השנה שלנו, אנחנו מקווים לסיים טוב את המשחקים. אני לא מתכוון להפסיד בגמר, זה בטוח. אנחנו נגיע מוכנים, מילה שלי".