אליפות ישראל: פאר וסלע עלו למשחקי הגמר

שחר דרסה 2:6, 1:6 את עפרי לנקרי, ותפגוש בגמר את יוליה גלושקו. סלע לא התקשה מול גלעד ברמן ויפגוש את עידן לשם הצעיר

לירון בכר  18.12.14 - 17:00
אחרי הפסקה של שנה, רוצה לחזור להיות אלופת ישראל
אחרי הפסקה של שנה, רוצה לחזור להיות אלופת ישראל
תחילת כתבה

אליפות ישראל בטניס מגיעה לשלביה הסופיים, והבוקר (חמישי) הפייבוריטים בגברים ובנשים עלו למשחקי הגמר. שחר פאר הבטיחה את עלייתה אחרי ניצחון על עופרי לנקרי, ותפגוש את יוליה גלושקו. בעוד שדודי סלע לא התקשה גם הוא. 

נשים
פאר ניצחה בקלות את עפרי לנקרי, פיינסליסטית השנה שעברה, עם 2:6, 1:6 תוך 58 דקות. המדורגת 117 בעולם שברה את ההגשות של לנקרי 5 פעמים במהלך המשחק ונהנתה מ-73 אחוזי הצלחה בהגשה הראשונה שלה ו-88 אחוזי הצלחה אחרי ההגשה השניה.

פאר, שנעדרה כידוע מאליפות ישראל בשנה שעברה בשל פציעה, תנסה לזכות בפעם ה-9 בתואר, עליו היא תתמודד מול גלושקו. למרות בחילות וקלקול קיבה, האחרונה ניצחה 3:6, 6:0, 4:6 את דניס חזניוק והעפילה לגמר. ״לא יודעת למה, אבל תמיד כשאני משחקת באליפות ישראל אני לא מרגישה טוב. כנראה בגלל הלחץ", סיפרה גלושקו. על היריבה שלה מחר, אמרה: "אני שמחה לפגוש שוב את שחר בגמר ומקווה שיהיה משחק טוב ובכי חשוב שארגיש טוב עד מחר״.

 גברים
דודי סלע, המדורג 99 בעולם, לא התקשה לנצח 1:6, 0:6 תוך 40 דקות את גלעד ברמן. המחבט הבכיר של ישראל שבר 5 פעמים את ההגשות של יריבו בן ה-24, שחזר לאחרונה לארץ אחרי שסיים את לימודיו ב-UNLV, שם גם שיחק טניס כמובן. כיום, אגב, הוא מאמן מאמן טניס במכבי צפון.

סלע יפגוש את עידן לשם בן ה-17 וחצי, שניצח 2:6, 6:2, 4:6 והמשיך את הכושר המצויין שלו מהתקופה האחרונה. לשם זכה גם ב-3 טורנירי נוער בינלאומיים ובכך העמיד רצף הניצחונות שלו על 19. "אני מאוד מתרגש להיות בגמר אליפות ישראל", אמר הטניסאי הצעיר המדורג 132 בעולם לנוער. "בשנה שעברה הפסדתי לדודי בשלבים המוקדמים ומחר תהיה לי ההזדמנות לפגוש אותו בגמר".