הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

גדול עליו: סלע הודח ממלבורן אחרי 3:0 לנדאל

לא כוחות. המדורג 106 וישראל כולה קיוו לסנסציה, אבל הספרדי החזיר את כולם לקרקע. 1:6, 0:6, 5:7 נתן למדורג 3 כרטיס לשמינית הגמר. דודי סלע? הוא לפחות זכה לחוויה לכל החיים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.01.15 - 13:40
נדאל היה גדול עליו. סלע (GETTYIMAGES)
נדאל היה גדול עליו. סלע (GETTYIMAGES)

אחרי שרפאל נדאל נאלץ להזיע רבות כדי לנצח את טים סמיצ'ק האלמוני בסיבוב הקודם, דודי סלע וישראל כולה האמינו כי ניצחון סנסציוני על השור ממאיורקה הוא בהחלט דבר ריאלי. טניסאי העל הספרדי אולי לא שמע את הדברים, אבל הוא בכל מקרה הגיע חד, חד מאוד - והחזיר את כולם מהר מאוד לקרקע. המדורג 3 בעולם פירק את המדורג 106 עם 1:6, 0:6, 5:7  אחת קצת יותר משעתיים והעפיל לשמינית הגמר באליפות אוסטרליה הפתוחה. סלע? הוא ייקח איתו את החוויה לכל החיים.

לדודי סלע אולי יש לא מעט כשרון בידיים, אבל המבנה הפיזי שלו מונע ממנו להצטיין באספקט חשוב מאוד בטניס, ובטח מול יריב כמו נדאל. למחבט מספר 1 של ישראל פשוט אין את העוצמות הדרושות - לא בהגשה ולא מהקו האחורי - כדי להתמודד עם אחד הטניסאים הגדולים בהיסטוריה. במערכה השלישית סלע אמנם הצליח לתת פייט מסוים (בשתי הראשונות לא היווה יריב ראוי), אבל למרות שהשיג בה 7 אפשרויות שבירה (לא ניצל אף אחת מהן), הניצחון של נדאל לא באמת הוטל בספק.

סלע, בכל אופן, יכול להיות מרוצה מאוד מההופעה שלו בטורניר הגראנד סלאם הראשון של 2015. הישראלי גבר בשני הסיבובים הקודמים על יריבים עדיפים (יאן-לנארד שטרוף הגרמני ולוקאש רוסול הצ'כי), ובכך השווה את הישג השיא שלו באוסטרליה (הגיע לסיבוב השלישי ב-2009). לאור הניצחונות הללו, סלע צפוי לחזור למאיה הראשונה בעולם, לאזור המקום ה-88.

ומה עם רפאל נדאל? ובכן, רק לפני יומיים הוא נראה תשוש למדי מול טים סמיצ'ק, אך למשחק מול סלע הוא עלה כמו חדש, ובניגוד לרוג'ר פדרר - לא איפשר סיכוי לסנסציה. נדאל, כאמור, העפיל לשמינית הגמר - שם הוא ישחק מול קווין אנדרסון (דרום אפריקה, 14 בטורניר), שניצח 4:6, 6:7, 6:7 את רישאר גאסקה (צרפת, 24).

מהלך המשחק
סלע נקלע לפיגור 40:0 כבר במשחקון ההגשות הראשון שלו במשחק, אבל הצליח - בעזרת לא מעט מזל - לכפות שיוויון. למרות זאת, בסופו של מאבק נשבר סלע כבר בפתיחה, ונדאל לקח את השליטה על המערכה. נדאל שמר על ההגשות שלו בקלילות, ואז שבר פעם נוספת - בדרך ל-0:4 מהיר. במשחקון החמישי, בשעה טובה, סלע עלה על הלוח, כאשר לקח את המשחקון "על האפס". זה, כמובן, לא עשה שום רושם על המדורג 3 בעולם, שלקח את שני המשחקונים הבאים בקלילות - והשלים 1:6 במערכה הראשונה אחרי 28 דקות.

המערכה השנייה היתה אפילו יותר חד-צדדית, כאשר אחרי 29 דקות בלבד השלים רפאל נדאל 0:6 ו-0:2 במשחק כולו. לפחות רגע אחד משעשע הגיע במשחקון החמישי, אז סלע הצליח להוציא חיוך מטניסאי העל שמולו. סלע לקח צ'אלנג', שהוכיח כי הכדור שחבט אכן היה בחוץ, מה שהשאיר את הנקודה אצל נדאל. סלע הרים את הידיים לאוויר כמי שמבקש עזרה מלמעלה, ו"התחנן" בפני הספרדי שייתן לו נקודה. השור ממאיורקה לא נותר אדיש ושיחרר חיוך מאוזן לאוזן.

סלע הצליח להשיג שתי אפשרויות שבירה ראשונות בפתיחת המערכה השלישית, אבל נדאל לא נבהל, הציל את שתיהן ועלה ליתרון. סלע, עם זאת, לא נשבר (תרתי משמע). הישראלי סוף סוף הראה סימני חיים ושמר על כל 3 משחקוני ההגשה הראשונים שלו, בדרך ל-3:3 מפתיע. סלע השיג שתי אפשרויות שבירה נוספות במשחקון הבא, אבל שוב לא השכיל לנצל אותן. אחרי שהשווה ל-5:5, עם מספר נקודות נהדרות, סלע השיג שלוש אפשרויות שבירה נוספות, אבל גם הפעם נחל אכזבה, ונדאל עלה ל-5:6. דווקא במצב הזה, סלע לא עמד בלחץ, עשה מספר טעויות ולסוף נשבר. 5:7 ו-0:3 לנדאל במשחק כולו.