מלבורן: גם נדאל בחוץ, אחרי הפסד 3:0 לברדיך

השור הוכה עם 6:2, 6:0, 7:6, הצ'כי, שקטע רצף של 17 הפסדים מול הספרדי, יפגוש בחצי הגמר את מארי שהביס את קיריוס. שראפובה טיילה מול בושאר בדרך ל-4 הגדולות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.01.15 - 12:39
מהמרים על ברדיך עד הסוף? (gettyimages)
מהמרים על ברדיך עד הסוף? (gettyimages)
תחילת כתבה

גם רפאל נדאל כבר לא יזכה השנה באליפות אוסטרליה הפתוחה. אחרי שראה את רוג'ר פדרר מועד כבר בסיבוב השלישי, הספרדי קיווה לטוס לעבר התואר, או לפחות לקבל צ'אנס להנפה, אבל הבוקר (שלישי) הוא עף ברבע הגמר אחרי תבוסה 6:2, 6:0, 7:6 לתומאס ברדיך. הספרדי (3), שב-2009 זכה בתואר היחיד שלו במלבורן, ייתן עכשיו לברכיים הכואבות לנוח, וימתמין בסבלנות לגראנד סלאם הבית שלו - הרולאן גארוס.

ברדיך (צ'כיה, 7) הוא הראשון להשיג את הכרטיס לחצי הגמר, ובכך הוא משווה את הישג השיא שלו באוסטרליה, אחרי שהגיע לחצי הגמר גם בשנה שעברה. על הדרך הוא כבר שבר את המנחוס מול נדאל, עם ניצחון אחרי 17 הפסדים רצופים מולו.

תואר מייג'ור עדיין אין לו, אבל היכולת המופלאה של ברדיך היום הופכת אותו למועמד רציני לחגיגה בגמר. בדרך, כמובן, עוד יחכו לו כמה מכשולים רציניים. הראשון שבהם הוא מול אנדי מארי (בריטניה, 6), שעשה היום בית ספר לטניס לילד ניק קיריוס (אוסטרליה, 53) ועלה לחצי הגמר עם 3:6, 6:7, 3:6. היציבות של מארי בלטה במיוחד מול חוסר היכולת של האוסטרלי הצעיר לשלוט בעצביו. קיריוס הירבה להתעצבן, זרק את המחבט ונפנף בידו. כישרון יש לו, אבל הדרך לחצי גמר גראנד סלאם, וגבוה משם, עוד ארוכה.

אצל הנשים, מריה שראפובה בדרך הבטוחה לשחזר את הזכיה שלה מ-2008. הרוסיה (2) עלתה הבוקר לחצי הגמר אחרי 3:6, 2:6 קליל על ג'יני בושאר (קנדה, 7) תוך 78 דקות בלבד. לא פחות מ-4 שבירות היו לשראפובה במשחק, בושאר לא הצליחה להשיג אף שבירה ומכאן הפער העצום בין השתיים.

בושאר, שהגיעה לחצי הגמר בשנה שעברה וגם נעצרה רק בגמר ווימבלדון 2014, תחכה לצ'אנס הבא להשיג תואר גראנד סלאם ראשון. שראפובה תפגוש בחצי הגמר את בת ארצה אקטרינה מקארובה (11), שהביסה את סימונה האלפ (רומניה, 3) והוכיחה שמקומה בטופ 10.

חצי הגמר השני בטורניר הנשים ייקבע בשני משחקים מסקרנים, שכוללים שלוש טניסאיות מארה"ב: המדורגת 1 סרינה וויליאמס תפגוש את דומיניקה צ'יבולקובה (סלובקיה, 10), שהעיפה בשמינית הגמר את ויקטוריה אזארנקה. ונוס, האחות הגדולה לבית וויליאמס, כבר בת 34 אבל נוגעת גם היא בחצי הגמר במלבורן. אם היא תנצח את מדיסון קיז, הדור הבא של הטניס האמריקאי, היא תגיע ל-4 הגדולות באוסטרליה לראשונה מאז 2003, אז נעצר רק בגמר.