צפו בנדאל זוכה בהמבורג עם 5:7, 5:7 על פוניני

השור ממאיורקה נקם באיטלקי, שניצח אותו כבר פעמיים השנה, והכניס לכיסו 311 אלף יורו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.08.15 - 18:22

תגיות: רפאל נדאל

תחילת כתבה

סוף סוף תואר. רפאל נדאל זכה היום (ראשון) בטורניר המבורג אחרי שניצח בגמר 5:7, 5:7 את פאביו פוניני האיטלקי (32). הספרדי, שעובר עונה לא פשוטה עם הדחה כואבת מווימבלדון כבר בסיבוב השני, הפסיד השנה פעמיים לפוניני והצליח לנקום בו על החימר בגרמניה.

עבור נדאל, שהידרדר עד המקום העשירי בדירוג העולמי, מדובר בתואר חשוב מאוד, שכן הוא שומר על רצף מ-2004 וממשיך לזכות בלפחות טורניר חימר אחד והזכייה היום הייתה ה-47 במספר שלו על משטח החימר. בעבור הזכייה בטורניר, נדאל זכה ב-500 נקודות דירוג ו-311 אלף יורו.

הדרך לניצחון לא הייתה קלה עבור "השור ממאיורקה". המשחקון הראשון הלך צמוד ונמשך לא פחות מ-12 דקות ואחרי שתי שבירות מצד כל אחד, נדאל היה הראשון שהצליח לשמור על ההגשות שלו וגם הצליח להשיג שבירה מכרעת כדי להעלות ל-0:1 במערכות עם 5:7 אחרי 77 דקות.

המערכה השנייה נפתחה בצורה הרבה יותר חלקה מבחינת הספרדי, ששבר כבר בפתיחה, אך פוניני התעשת, שבר חזרה והצליח לעלות ל-4:5. נדאל לא ויתר ושבר את פוניני כדי לנצח את המשחק עם 5:7 נוסף.

רפא הצליח לממש 7 נקודות שבירה מתוך ה-14 שהיו לו סך הכל במשחק והוא שיפר את מאזן הראש בראש שלו מול פוניני, שעומד עכשיו על 2:5 לזכותו של הספרדי. מדובר בניצחון ה-26 של נדאל השנה על משטח החימר ואין כמו זכייה בטורניר על המשטח האהוב עליו כדי לחזור לעניינים.

אירוע כואב אבל משעשע התרחש במעמד ההכתררה. נדאל תפס את המיקרופון כדי לומר כמה מילים למארגנים ולקהל, אלא שלפתע שריר ברגלו נפתס. נדאל, חצי צחק חצי התקפל בכאב, לא הפסיק את הנאום והמשיך אותו על רגל אחת. הנחישות של רפא וגם העובדה שלקח הכל בחיוך זיכו אותו בתשואות מהיציע.

צפו ברגל של נדאל קורסת בזמן הלא נכון