הלם: מריה שראפובה הושעתה למשך שנתיים

הטניסאית הרוסיה ספגה עונש קשה מאוד בעקבות השימוש בחומר אסור. הודיעה שתערער ל-CAS בעקבות ההחלטה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.06.16 - 18:11
מכה קשה לרוסיה (getty)
מכה קשה לרוסיה (getty)
תחילת כתבה

עולם הטניס הוכה בתדהמה בעקבות הודעתה של מריה שארפובה כי כשלה בבדיקת סמים באליפות אוסטרליה  בינואר האחרון. היום (רביעי), שלושה חודשים לאחר הודאתה, נערך לטניסאית הליך שימוע במסגרתו החליט איגוד הטניס העולמי שהיא תושעה לשנתיים מהענף.

מדובר במכה קשה עבור הרוסיה בת ה-29 שתוכל לחזור להתחרות רק ב-25.1.2018 - שנתיים בדיוק מאז נתגלו החומרים האסורים בגופה. כזכור, שראפובה חשפה כי בבדיקה שגרתית במלבורן נתגלה בדמה חומר בשם מילדרונט. הודעה שאושרה בהמשך על ידי הוועדה למניעת סמים. ה-ITF אף דרש שעונשה יעמוד על 4 שנים, אך לאחר שהוכח שעשתה זאת שלא במתכוון, נקבע עונשה הנוכחי.

הטניסאית שזכתה ב-5 תארי גרנד סלאם, אחד מהם בווימבלדון ב-2004 כשהיא בת 17 בלבד, הושעתה מכל פעילות כבר מה-12 במארס. במסיבת עיתונאים שכינסה לאחר מכן היא טענה שמדובר בתרופה אותה היא נוטלת מזה 10 שנים, והפכה לאסורה עבור טניסאים רק החל מהשנה הנוכחית - אך היא לא קראה את המכתב שהתריע אותה לגבי זה.

לאחר פרסום ההחלטה הרוסיה אמרה בכעס את הדברים הבאים: "אני לא מסוגלת לקבל את ההרחקה הלא מוצדקת הזו. למרות שנקבע שלא עשיתי זאת מתוך ידיעה, הם חיפשו להרחיק אותי מהמשחק. אני אערער כעת ל-CAS. אני מתגעגעת למשחק ולאוהדים המדהימים שלי, שהם הנאמנים ביותר בעולם. אני אלחם כדי לחזור למגרשים כמה שיותר מהר".