הפלא השמיני

מדהים. רוג'ר פדרר הוכיח שהוא הגדול מכולם, לאחר שזכה בגיל 35 בפעם ה-8 בווימבלדון בלי לשמוט מערכה. השווייצרי גבר 3:6, 1:6 ו-4:6 על צ'יליץ', שהתקשה להתעלות לגודל המעמד ומירר בבכי. הפנומן השיג גראנד סלאם 19, והפך למבוגר שזוכה בטורניר היוקרתי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.07.17 - 17:52

תגיות: טניס

תחילת כתבה

אין דברים כאלה. רוג'ר פדרר הוא פשוט תופעה בלתי ניתנת להסבר. השווייצרי בן ה-35 הוכיח שוב שהוא עדיין בטופ העולמי ושהוא הגדול מכולם בספורט הלבן, לאחר שזכה היום (ראשון) בטורניר ווימבלדון בפעם ה-8. הפנומן ניצח 3:6, 1:6 ו-4:6 את מארין צ'יליץ', שלא היווה יריב ראוי ואף התפרק מנטלית במהלך המשחק תוך כדי שהוא ממרר בבכי, והניף גראנד סלאם מספר 19 בקריירה.

חמש שנים אחרי שניצח בווימבלדון בפעם האחרונה (בין לבין הפסיד פעמיים בגמר לג'וקוביץ') פדרר שוב הניף את הגביע היוקרתי בגמר אולי הכי חד צדדי שנראה בטורניר, שהסתיים אחרי שעה ו-43 דקות בלבד. הפעם הוא גם השיג ציון דרך נדיר כשהפך לשחקן הראשון מאז ביורן בורג ב-1976 שמנצח את הטורניר מבלי לשמוט אף מערכה לכל אורכו. בעקבות המסע המופלא, השווייצרי יעלה שני מקומות בדירוג, למקום ה-3 בעולם.

המשחק עצמו לא התעלה לרמה שציפו לה, כשצ'יליץ' פשוט לא הופיע למעמד, וניכר עליו משבר מנטלי כבר מהפתיחה. במהלך המערכה השניה התרחש מקרה ביזארי, כשהקרואטי ירד לספסל ב-3:0 ופשוט מירר בבכי כשאף אחד סביבו לא מבין מה קורה. ה-6 בעולם לא קיבל טיפול פיזי, וככל הנראה פשוט חווה משבר נפשי. לאחר מכן הוא ניסה להיכנס לעניינים, אך פדרר פשוט לא נתן לו.

פדרר כאמור הצליח לשמור על רמה גבוהה, אבל לא היה צריך להתעלות בגמר הכי קל שהיה לו. השווייצרי הגיע פעם אחת לנקודת שבירה בהגשות שלו, אך הצליח לשמור גם עליה. הוא הגיש 8 אייסים (לעומת 5 של צ'יליץ'), לקח 5 מ-10 נקודות השבירה שלו, הכניס את ההגשות הראשונות ב-76% וביצע 8 טעויות בלתי מחוייבות בלבד, לעומת 23 של הקרואטי.

מהלך המשחק
מערכה ראשונה

למרות שהשניים איבדו כמה נקודות קלות בארבעת המשחקונים הראשונים, אף אחד לא שבר. במשחקון החמישי פדרר עלה ל-0:40 ולמרות קאמבק של צ'יליץ', הצליח לשבור ולעלות ל-2:3. פדרר לא היה רחוק משבירה נוספת, לאחר שחזר מ-40:0, אבל צ'יליץ' הצליח לשמור על קור רוח ולקח את המשחקון. השווייצרי הגיע פעמיים למצב של נקודת מערכה בהגשות של צ'יליץ', והצליח לשבור אותו בסופו של דבר, בדרך ל-3:6 במערכה הראשונה.

מערכה שניה
המומנטום של השווייצרי המשיך בפתיחת המערכה, וכבר במשחקון ההגשה הראשון של צ'יליץ' הוא שבר ועלה ל-0:2 מהיר. לאחר המשחקון השלישי קרה משהו בלתי רגיל, כשצ'יליץ' ירד לספסל ומירר בבכי. הקרואטי לא קיבל טיפול ונראה כי זו הייתה התמוטטות מנטלית. למרות שה-6 בעולם לקח את המשחקון שלאחר מכן, פדרר שוב הצליח לשבור ועלה ל-1:5, שהסתיים עם משחק הגשות מושלם ו-1:6 במערכה.

מערכה שלישית
בין המערכות קיבל צ'יליץ' טיפול של מספר דקות ברגלו, אך לא פרש וחזר למשטח. הוא לקח את המשחקון הראשון, אך לא הצליח להתקרב לשבירה בשני. צ'יליץ' התאושש מעט מבחינת משחקו, אך לא הצליח לשבור. פדרר המשיך בקצב שלו ושבר את צ'יליץ' במצב של 3:3. השווייצרי שמר על ההגשות שלו ועלה ל-3:5, כשהוא משחקון אחד מהתואר. צ'יליץ' לקח את משחקון ההגשה שלו, אך לא הצליח לשבור, ופדרר חגג את התואר היוקרתי עם 4:6 במשחק שהסתיים אחרי שעה ו-43 דקות.