צפו: פדרר הודח, צ'וריץ' נגד ג'וקוביץ' בגמר

טורניר שנחאי: המדורג 2 הופתע על ידי הקרואטי. נולה הביס את זברב

מערכת אתר ערוץ הספורט  13.10.18 - 16:25
תחילת כתבה

גמר טורניר שנחאי שייערך מחר (ראשון) יפגיש באופן מפתיע את נובאק ג'וקוביץ' ואת בורנה צ'וריץ'. הסרבי לא התקשה היום וטייל מול אלכסנדר זברב עם 2:6, 1:6 קליל, אבל ההפתעה הגיעה מכיוונו של צ'וריץ' שגבר על רוג'ר פדרר, אלוף השנה שעברה, 4:6, 4:6 ועלה לגמר מאסטרס ראשון בקריירה.

צ'וריץ', שגבר על פדרר גם במפגש האחרון בין השניים בגמר טורניר האלה, שבר את הקרואטי כבר במשחקון הראשון ובזכות אחוזים טובים יותר בחבטות ההגשה הצליח לנצח את המערכה הראשונה 4:6 כשהוא לא שומט אף משחקון הגשה.

המערכה השנייה נפתחה שוב עם שבירה של הקרואטי בן ה-21 שהראה כמה כישרון יש לו בדרך ל-4:6 ועלייה לגמר תוך שעה ו-14 דקות. מדובר בהישג השיא בקריירה של צ'וריץ' (19 בעולם) שהפגין אגרסיביות לכל אורך ההתמודדות ועלה למאזן 2:2 מול השווייצרי.

ג'וקוביץ', שמצוי בכושר מצוין עם 16 ניצחונות רצופים בסבב ה-ATP, לא התקשה אפילו לרגע מול יריבו שניצח במפגש היחיד בין השניים. הגרמני בן ה-21 פתח את המשחק עם שגיאה כפולה אך במצב של 3:2 נכנע ואיפשר לסרבי לשבור בדרך לניצחון במערכה הראשונה.

גם הסט השני לא בישר טובות עבור הגרמני, שלא הצליח להתמודד עם הטניס של נולה ושבר את המחבט בתגובה. ללא קשר לתוצאות הטורניר בו זכה שלוש פעמים, ג'וקוביץ' יעלה למקום השני בדירוג העולמי על חשבון פדרר.