צפו: זברב בחצי הגמר. ג'וקוביץ' טייל מול צ'יליץ'

טורניר סוף השנה: הגרמני יפגוש את פדרר, נולה את אנדרסון

מערכת אתר ערוץ הספורט  16.11.18 - 23:53
תחילת כתבה

תמונת חצי גמר טורניר סוף השנה הושלמה הערב (שישי) כשנובאק ג'וקוביץ' המשיך ללהוט והביס (9) 6:7 (7), 2:6 את מארין צ'יליץ'. במשחק המוקדם, אלכסנדר זברב הצעיר טייל גם הוא עם ניצחון בשתי מערכות על ג'ון איסנר לאחר שעה ו-22 דקות.

למעשה, ג'וקוביץ' כבר הבטיח את עלייתו מהבית ועבורו זה היה משחק לפרוטוקול בלבד. הסרבי, שיפגוש בחצי הגמר את קווין אנדרסון, שמר על חדות לאורך כל המשחק לא נשבר אפילו פעם אחת וסגר עניין בתוך שעה ו-36 דקות בלבד. נולה עמד טוב מול הסרבים העוצמתיים של צ'יליץ' וסבל מ-12 טעויות בלתי מחויבות בלבד לעומת 25 של יריבו.

ג'וקוביץ' סיים במקום הראשון בבית עם שלושה ניצחונות וכשהוא לא שומט אפילו מערכה אחת. אלוף ווימבלדון וארצות הברית הפתוחה רשם ניצחון 12 ב-13 המשחקים האחרונים ונראה שיהיה קשה מאוד לקחת את מקומו בפסגת הדירוג העולמי.

זברב בן ה-21 הפך היום לטניסאי הצעיר ביותר שמגיע לחצי הגמר של הטורניר בתשע השנים האחרונות, ובשלב הבא תחכה לו משוכה גבוהה הרבה יותר בדמות רוג'ר פדרר. היה זה ניצחונו החמישי של הגרמני על איסנר, אבל האמריקאי גבר עליו בבמה המשמעותית מכולן ככל הנראה, בגמר טורניר מיאמי.

המערכה הראשונה הלכה צמוד צמוד כשזברב מציל נקודת מערכה ומשווה ל-6:6. בשבור השוויון לגרמני הספיקו 2 שבירות כדי לעלות ל-0:1. במערכה השנייה הספיקה לו שבירה אחת במשחקון השמיני בשביל לנצח. זברב חבט 18 אייסים (לעומת 10 של איסנר) וביצע 10 שגיאות בלתי מחויבות (20 לאמריקאי) והראה שלפחות נכון לעכשיו הוא טניסאי שלם יותר מיריבו.

צפו בתקציר הניצחון של זברב>>>

 

הדפס