ג'וקוביץ' זכה באבו דאבי אחרי 1:2 בגמר

הסרבי גבר על אנדרסון. נדאל פרש, חצ'אנוב סיים שלישי

מערכת אתר ערוץ הספורט  29.12.18 - 19:17
(getty, Francois Nel)
(getty, Francois Nel)
תחילת כתבה

לפני ששנת הפעילות של 2019 בטניס העולמי מתחילה, הטניסאים הגדולים מתכוננים בטורנירי קדם ססגוניים. היום (שבת) הסתיים טורניר הראווה באבו דאבי, שבאיחוד האמירויות, שם השתתפו שישה טניסאים בלבד מהטופ העולמי. מי שזכה הוא נובאק ג'וקוביץ', שיסיים את שנת 2018 במקום הראשון בדירוג העולמי, אחרי שניצח 1:2 את קווין אנדרסון בגמר.

שאר המשתתפים בטורניר היו רפאל נדאל (2 בעולם), דומיניק ת'ים (8 בעולם), קארן חצ'אנוב (11 בעולם) והיון צ'ונג (25 בעולם). השור הספרדי, שעלה לחצי הגמר אוטומטית, כמו גם הזוכה של הטורניר, הפסיד שם לאנדרסון, והיום החליט לפרוש מההתמודדות על המקום השלישי לאחר שלא הרגיש כשיר ב-100% והעדיף לנוח לקראת פתיחת השנה החדשה.

לעומתו, קארן חצ'אנוב, שהפסיד בחצי לג'וקוביץ', סיים במקום השלישי אחרי שדומיניק ת'ים החליף את נדאל בהתמודדות על מדליית הארד. הרוסי ניצח את האוסטרי בשלב הראשון בדרך אל החצי, ועשה זאת שוב גם היום בתוצאה 1:2.

כאמור, בגמר ג'וקוביץ' ניצח את המדורג 6 בעולם, אחרי כשעתיים ורבע של התמודדות. אנדרסון ניצל שבירה במערכה הראשונה כדי לעלות ליתרון 4:6, אך הסרבי החזיר בסט השני עם שבירה משלו והשווה עם 5:7. את הסט השלישי הוא השלים עם עוד שבירה במשחקון האחרון, ושוב ניצח 5:7, אחרי ששמט ארבע נקודות משחק.