10:30: ג'וקוביץ' יעשה היסטוריה מול נדאל?

נולה מחפש זכיה שביעית באוסטרליה. הספרדי מייג'ור מספר 18

מערכת אתר ערוץ הספורט  27.01.19 - 09:27

תגיות: טניס

תחילת כתבה

כשנובאק ג'וקוביץ' פוגש את רפאל נדאל, לא משנה באיזו מסגרת, לנו נותר רק לחכך ידיים בהנאה. היום (ראשון, 10:30) המדורג הראשון והמדורג שני בעולם ייאבקו ראש בראש על התואר בגמר טורניר אוסטרליה, מפגש ענקים שלפחות על הנייר מבטיח לנו הרבה מאוד.

המפגש ביניהם בגמר באוסטרליה יהיה הדו קרב ה-53 במספר ביניהם במשך השנים, כשג'וקוביץ' מוליך בצנעה 25:27. על משטח קשה, כמו זה שהם ישחקו עליו, ג'וקוביץ' מוליך בצורה משכנעת יותר על "מלך החימר" עם 7:18. לעומת זאת, המפגש הזה יהיה ה-15 שלהם בטורניר בכיר ונדאל מוליך 5:9 (כולל 3:4 בגמרים).

ואם כבר גמרים, קשה שלא להיזכר בפעם הקודמת ששני הטיטאנים נאבקו על התואר הנכסף באוסטרליה. זה קרה ב-2012, אז הסרבי שרד מותחן אדיר בן חמש מערכות שנמשך חמש שעות ו-53 דקות והוכתר לגמר הארוך ביותר בהיסטוריה.  "מבחינה היסטורית, נדאל הוא היריב הכי גדול ששיחקתי מולו", הודה נולה.

שימו לב - ג'וקוביץ' זכה כבר שש פעמים במהלך הקריירה שלו בטורניר באוסטרליה ואם יניף את התואר בפעם השביעית, יהפוך לטניסאי שזכה בו הכי הרבה פעמים וישבור את השיוויון מול רוי אמרסון ורוג'ר פדרר. נדאל, לעומתו, זכה רק פעם אחת באוסטרליה וזה קרה אי שם ב-2009 אבל עדיין מוביל בטבלת הגראנד סלאמים עם 17 בסך הכל (שני רק לפדרר - 20) לעומת 14 של הסרבי (חולק את המקום השלישי עם פיט סמפראס).

"אני חושב שחלק מהמשחקים נגד רפא היוו נקודת מפנה משמעותית בקריירה שלי והיו חלק ממה שהוביל אותי למה שאני היום", ג'וקוביץ' המשיך להחמיא לשור ממאיורקה. "המפגשים מולו תמיד גורמים לי לחשוב על המשחק מכיוונים חדשים, הם עיצבו אותי כטניסאי. אלו משחקים שכולנו חיים עבורם".

נולה המשיך לנתח את היכולות של הספרדי והחמיא: "האינטנסיביות שהוא מביא למגרש היא פשוט עצומה. אני חושב שללא כל ספק רפאל נדאל הוא השחקן הכי אינטנסיבי שיצא לי להתמודד מולו. זה גורם לך לעלות מאוד דרוך ומרוכז כבר מהמכה הראשונה של ההגשה הראשונה. נדאל הוא מסוג השחקנים שאף פעם לא יעשה לך חיים קלים".

גם לנדאל עצמו היו הרבה מילים חמות לומר על היריב שלו: "בעונה שעברה נאלצתי לפרוש מהטורניר באוסטרליה כבר ברבע הגמר בגלל פציעה ברגל ימין. עברתי תקופה לא קלה, אבל הפעם אני נחוש ללכת עד הסוף. ג'וקוביץ' הוא יריב נפלא ואין ספק שהמפגשים בינינו הם תמיד חדשות טובות עבור כל חובב טניס. אני מקווה שכולם יהנו ממשחק טוב".