אוסקה: "מרגישה שזה לא אמיתי, לא מעכלת"

היפנית זכתה באוסטרליה והפכה לראשונה במדינתה שעולה למקום הראשון בעולם

מערכת אתר ערוץ הספורט  26.01.19 - 14:52
תחילת כתבה

גמר אליפות אוסטרליה הפתוחה לנשים סיפק לנו רגעים היסטוריים וגיבורה אחת בדמותה של נעמי אוסקה. הטניסאית בת ה-21 ניצחה 6:7, 7:5 ו-4:6 את פטרה קביטובה והפכה ליפנית הראשונה שמתבססת במקום הראשון בעולם, לאחר שזכתה בשני תחרויות גראנד סלאם רצופות תוך חמישה חודשים. 

בנאום הניצחון שלה, נעמי אוסקה לא הסתירה את ההתרגשות וסיכמה: "לדבר בפני אנשים זה לא הצד החזק שלי אבל אתחיל בפרגון לפטרה, תמיד רציתי לשחק נגדה ולא חשבתי שמהפגש הראשון שלנו יהיה בגמר, היא עברה כל כך הרבה ועשתה עבודה מדהימה היום. באשר אלי, מאחורי כל שחקנית טניס עומדת קבוצה שתומכת ובלעדיהם לא הייתי מצליחה לעבור את כל זה. אני מרגישה שכל מה שקורה פה לא אמיתי, גם עכשיו, עדיין לא מעכלת את מה שקורה".

פטרה קביטובה, המפסידה, שעברה תקופה לא קלה בה נדקרה בביתה, הוסיפה: "אני לא באמת מאמינה שעכשיו שיחקתי בגמר של גראנד סלאם, זה כבוד גדול בשבילי להחזיק את הצלחת הזאת אחרי טורניר גדול כמו זה. אני רוצה להודות לקבוצה שלי שעמדה לצידי גם כשלא ידעתי אם אחזיק את המחבט שוב. תמכתם בי בכל יום מחדש, והייתה אופטימיים בשבילי דבר שהייתי צריכה ולא היה קל, אז תודה לכם. רציתי לזכות בגביע, אבל גם להגיע לכאן בשבילי זה מדהים. בתקווה שנישאר בריאים ונתראה בשנה הבאה".