דייויס: ישראל אצל שבדיה בקרב על המוקדמות

הנבחרת תשחק בין ה-13-15.9 ותקווה לשחזר את ההישג מ-2009

מערכת אתר ערוץ הספורט  06.02.19 - 15:33
סלע ונבחרת הדייויס יתעלו בשבדיה? (GETTY)
סלע ונבחרת הדייויס יתעלו בשבדיה? (GETTY)

תגיות: גביע דייויס

תחילת כתבה

נבחרת הדייויס של ישראל תתארח אצל שבדיה על הזגות להעפיל למוקדמות האליפות - כך נקבע היום (רביעי) בהגרלה של הבית האירופי/אפריקאי. עדיין לא נקבע התאריך המדויק למפגש, אבל השלב אמור להיערך בין ה-13 ל-15 בספטמבר.

השנה השתנה הפורמט המסורתי של גביע דייויס, והוא ייערך במתכונת של חמישה משחקים ביומיים, במקום בשלושה כמו שהיה נהוג עד היום. המנצחת במפגש תעלה כאמור למוקדמות אליפות גביע דייויס, מהן יעלו 18 נבחרות לטורניר החדש שיחל ב-2020. המפסידה תאלץ לשוב לשחק שנה נוספת בבית האזורי.

המפגש האחרון בין הנבחרות היה ב-2016, אז ישראל אירחה את שבדיה ברמת השרון וניצחה 1:3. הפעם האחרונה שהנבחרת התארחה בשבדיה הייתה ב-2009, במשחק שזכור בעיקר בגלל שנערך ללא קהל בשל סיבות פוליטיות. ישראל ניצחה באותה התמודדות 2:3, כשהקפטן הנוכחי של הנבחרת, הראל לוי, מנצח במשחק החמישי בחמש מערכות. באותה שנה המשיכה ישראל עד לחצי גמר המפעל, שם נכנעה רק לרפאל נדאל וספרד.

"ברמות האלה כל הנבחרות הן טובות ואנחנו מקווים לשחזר את התוצאה מ-2009. יש עוד הרבה זמן עד המפגש והשחקנים שלנו יעשו את המיטב, על מנת להתקדם בדירוג ולהשתפר", אמר לוי.

יו"ר איגוד הטניס, ד"ר יוני ירום, התאכזב מתוצאות ההגרלה: "משחק החוץ של הנבחרת, שיהיה המשחק היחיד השנה בשיטה החדשה, מונע מאוהבי הטניס הישראלים את ההזדמנות לחוש את אווירת הדייויס המיוחדת, ומצמצם את האפשרות לחשוף את הענף המלהיב לאוכלוסיות חדשות. הדבר מדגיש ביתר שאת את חסרונות השיטה החדשה, ומקטין את האפשרויות לפתח את הטניס במדינות רבות. אנו מקווים שהאווירה תהיה שונה מהמשחק הקודם בשבדיה, ששוחק תחת רוח פוליטית וללא קהל".