13:50: פדרר ינצח את נדאל בצרפת לראשונה?

כל מה שצריך לדעת על קרב הטיטאנים בחצי גמר הרולאן גארוס

מערכת אתר ערוץ הספורט  07.06.19 - 13:07

תגיות: רולאן גארוס

תחילת כתבה

רוג'ר פדרר זכה ב-20 גראנד סלאמים לאורך הקריירה האדירה שלו, אבל רק פעם אחת הוא חגג עם הגביע ברולאן גארוס. ואם השווייצרי רוצה לקבל הזדמנות לשחזר את זה ולהגיע לגמר, הוא יצטרך לעשות משהו שלא עשה מעולם - לנצח את רפאל נדאל באליפות צרפת. חמש פעמים התמודדו השניים על החימר בפאריס, בכולם השור ממאיורקה ניצח את יריבו המושבע והיום (שישי, 13:50) פדרר ינסה לעשות לזה סוף בחצי הגמר.

נדאל מוביל 15:23 במפגשים הישירים עם פדרר כולל 2:13 על חימר והוא זיאן הזכיות ברולאן גארוס עם 11 מתוך 17 המייג'ורים שלו. "כל משחק צריך להיות משוחק לפני שהוא מוכרע - זה מה שחושב כל אחד שהולך להתמודד עם רפא", אמר השווייצרי, "כולם יודעים שזה הולך להיות קשה, אבל אתה אף פעם לא יודע מה יקרה. יכול להיות שתהיה לו בעיה, שהוא יהיה חולה, שיהיה לך משחק מצוין והוא יתקשה, אולי תהיה רוח חזקה, גשם, הרבה הפסקות - אי אפשר לדעת".

מה שכן ידוע זה שפדרר חזר העונה לרולאן גארוס לראשונה מאז 2015. ואחרי שהדיח את חברו - סטן ואוורינקה - ברבע הגמר, ניצחון גם על נדאל, בגיל 37 ועל המשטח שבו הספרדי שולט ללא עוררין תסדר למשחק הזה מקום טוב בקריירה של פדרר. השווייצרי, אגב, זכה בפעם היחידה ברולאן גארוס לפני עשור וזה קרה אחרי שנדאל הודח על ידי הפיינליסט, רובין סודרלינג, בסיבוב הרביעי. זה היה הפסד הבכורה של הספרדי באליפות צרפת, ולמעשה עד 2015 זה היה גם ההפסד היחיד שלו בטורניר.

מתוך אותם חמישה הפסדים של פדרר לנדאל ברולאן גארוס, רק אחד היה תבוסה של ממש: 6:1, 6:3 ו-6:0 בגמר של 2008. "אני מצפה שהוא יבוא לשחק באפן אגרסיבי, ישנה את הקצב ויעלה לרשת", אמר נדאל על יריבו, "אני אצטרך לחבוט חזק מספיק כדי לא לאפשר לו לחבוט מעמדות נוחות. אם אשחק טניס טוב, אני מקווה שאצליח להכניס אותו לבעיה. אם לא, אני אהיה בבעיה".