לראשונה מאז 2008: פדרר - נדאל בווימבלדון

צפו: השווייצרי גבר 1:3 על נישיקורי, הספרדי טייל מול קוורי. 0:3 לנולה על גופן. יפגוש את באוטיסטה-אגוט, שהעפיל לראשונה בקריירה לחצי גמר גראנד סלאם

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.07.19 - 20:58

תגיות: ווימבלדון

תחילת כתבה

בווידאו: תקציר הניצחון של ג'וקוביץ'

תמונת חצי הגמר של ווימבלדון 2019 הושלמה, כאשר היום (רביעי) נקבע כי שני הטניסאים הגדולים בכל הזמנים, רוג'ר פדרר ורפאל נדאל, ייפגשו זה מול זה בגראנד סלאם הלונדוני לראשונה מאז 2008, מאז אותו גמר אגדי (הארוך ביותר בהיסטוריה של הטורניר). השווייצרי העפיל אחרי 1:3 לא פשוט מול קיי נישיקורי, בעוד הספרדי טייל עם 0:3 על סם קוורי.

עוד לפני כן, הטניסאי הראשון שהבטיח את מקומו בין ארבעת הגדולים הוא המדורג 1 בעולם, נובאק ג'וקוביץ'. הסרבי ניצח בקלילות 0:3 את דויד גופן, וימתין בשלב הבא לרוברטו באוטיסטה-אגוט, שלראשונה בקריירה שלו העפיל למעמד כזה בגראנד סלאם.

הניצחון של ג'וקוביץ' מול הבלגי המדורג 23 בעולם הושג די מהר, כעבור פחות משעתיים. למרות שהוא נשבר ראשון במשחק, הוא התאושש מיד לאחר מכן עם שתי שבירות משלו כדי לנצח את המערכה הראשונה 4:6. שלוש שבירות קלילות עזרו לו להשיג 0:6 בסט השני, ולאחר מכן המשיך לדהור עם עוד שתי שבירות בדרך ל-2:6.

ג'וקוביץ' בעצם רשם העפלה שמינית בעשר השנים האחרונות לחצי הגמר של הגראנד סלאם הלונדוני. זו גם הפעם החמישית ברציפות שהוא עושה זאת בכל גראנד סלאם מאז שחזר לכושר שכולם רגילים ממנו בקיץ הקודם.

פדרר (3 בעולם) דווקא התקשה מעט יותר, כשלראשונה מאז הסיבוב הראשון הוא הפסיד מערכה. שבירה כבר במשחקון הראשון עזר לנישיקורי (7 בעולם) לעלות ליתרון בסטים עם 4:6. אולם, הפנומן התאושש והשיג עוד ארבע שבירות בסך הכל בדרך ל-1:6, 4:6, 4:6 וניצחון 1:3 בסך הכל. 12 אייסים ו-55 ווינרים תרמו לו כדי להעפיל לחצי הגמר בגראנד סלאם שני רצוף לראשונה מאז 2016.

זהו הניצחון ה-100 של פדרר בווימבלדון, הראשון שמגיע להישג זה בגראנד סלאם בעידן הפתוח. בנוסף, זהו הניצחון ה-186 שלו על משטח הדשא, והוא גם עבר את ג'ימי קונורס ועלה למקום הראשון בקטגוריה זו בעידן הפתוח.

צפו בתקציר >>>

נדאל, בניגוד ליריבו בחצי הגמר, סגר עניין תוך מעט יותר משעתיים כאשר רק במערכה הראשונה התקשה, אך בסופו של דבר ניצח גם אותה. השור פספס ארבע נקודות מערכה, נשבר פעם אחת והחזיר בשבירה משלו כדי לנצח 5:7. לאחר מכן הוא השיג 2:6, 2:6 במערכות מהירות יותר, זאת למרות שסבל מיום רע של איבוד 10 נקודות שבירה ולא פחות מ-22 אייסים של יריבו האמריקני.

בכך, נדאל יפגוש את יריבו המושבע בווימבלדון לראשונה מאז שניצח אותו באותו גמר ענק שהסתיים אחרי 4:48 שעות וחמש מערכות מתישות. זה גם יהיה המפגש ה-40 שלהם בסך הכל, כאשר המאזן ביניהם כרגע עומד על 15:24 לטובת הספרדי.

צפו בניצחון של נדאל >>

יריבו של נולה, באוטיסטה-אגוט (22 בעולם), גבר 1:3 על גידו פז'ה (26 בעולם) עם 5:7, 4:6, 6:3, 3:6 תוך מעט יותר משלוש שעות. הארגנטיני אמנם רשם 14 אייסים, לעומת 4 בלבד של הספרדי, אך גם סבל מ-50 שגיאות לא מחויבות בדרך להדחה מווימבלדון. באוטיסטה-אגוט בעצם העפיל בכך לחצי גמר גראנד סלאם לראשונה בקריירה, אחרי שהישג השיא, רבע הגמר, הושג רק פעם אחת בעבר.

צפו בתקציר >>>