הרביעי בשש שנים: נובאק ג'וקוביץ' בגמר ווימבלדון

צפו: זה לא היה פשוט, אך המדורג ראשון ניצח את רוברטו באוטיסטה-אגוט 1:3 ורשם התמודדות שנייה ברציפות. יחפש תואר 16 מול פדרר

מערכת אתר ערוץ הספורט  12.07.19 - 18:00

תגיות: ווימבלדון

תחילת כתבה

נובאק ג'וקוביץ' בגמר ווימבלדון. זו השורה התחתונה של חצי הגמר הראשון, שנערך אחה"צ (שישי) במגרש המרכזי בעיירה האנגלית. הסרבי ניצח 1:3 במערכות את יריבו, הספרדי רוברטו באוטיסטה-אגוט (2:6, 6:4, 3:6, 2:6) ויעלה למשחק הגמר, שם יפגוש את רוג'ר פדרר.

במערכה הראשונה זה אמנם נראה כמו טיול קל, כשהסרבי ניצח 2:6, אבל בהמשך העלילה התפתחה, הספרדי הצליח להשוות ולעשות חיים קשים גם בחלק השלישי של המשחק. אלא שבמהלך המערכה השלישית, הסרבי (שעבר ירידה) הלך והשתפר, והפגין את העליונות שהפכה אותו לטניסאי העל שהוא. הוא השיג יתרון גם במערכה השנייה (אחרי ניצחון 3:6) ובמערכה הרביעית פירק את הספרדי בדרך לניצחון, ולהעפלה שנייה ברציפות לגמר הטורניר היוקרתי.

זהו גם הגמר הרביעי של הסרבי בשש השנים האחרונות, כשבסה"כ מתוך חמישה גמרים הוא הפסיד רק אחד (לאנדי מארי ב-2013). כעת הוא ימתין למי שיגבר בקרב הענקים, כדי לדעת את מי יפגוש, לעוד פרק בלתי נשכח בקריירה האדירה של "נולה". הספרדי יתנחם בהגעה להישג השיא שלו בטורניר גרנד סלאם (עד כה, השלב הגבוה ביותר בו הודח היה רבע הגמר באוסטרליה, השנה) ובמשחק מכובד מול המדורג ראשון בעולם.

מהלך המשחק
ג'וקוביץ' שלט מהפתיחה, וכבר בסט השני במערכה הראשונה שבר את חבטות ההגשה של באוטיסטה-אגוט, בדרך ליתרון של 0:2. בסט השלישי הספרדי קצת התעורר ונתן פייט, אבל גם בסופו המדורג ראשון נשאר דומיננטי. בסט הרביעי באוטיסטה-אגוט עלה לראשונה על הלוח, כשהצליח לצמק ל-1:3, אבל בשורה התחתונה ג'וקוביץ' המשיך להוביל בבטחה ובסיום המערכה הראשונה 2:6 לסרבי.

אבל אם היה נדמה שאחה"צ יהיה טיול קל בפארק עבור הסרבי, הגיעה המערכה השנייה והוכיחה אחרת: באוטיסטה-אגוט היה אגרסיבי הרבה יותר, עלה ליתרון של 1:3 ושבר את חבטות ההגשה של המדורג ראשון.

אחרי פתיחה לא טובה, ג'וקוביץ' התעורר אבל לבאוטיסטה היה את היתרון והוא המשיך להוביל 2:4 ו-3:5. ג'וקוביץ' לא ויתר, ובסט התשיעי הוריד ל-5:4, אבל באוטיסטה לקח את הסט האחרון, 4:6 בסיום המערכה השנייה ו-1:1 בהתמודדות. 

אחרי שתי מערכות עם שחקן אחד דומיננטי (אחת לכל מתמודד), החלק השלישי החל בצורה מאוזנת. בסט השישי ג'וקוביץ' שבר את ההגשה של באוטיסטה-אגוט, ועלה ליתרון 2:4, וזה אפשר לו לעלות ליתרון גם בהתמודדות הכוללת, 3:6 במערכה השלישית ו-1:2 לסרבי במערכות.

המערכה האחרונה במשחק כבר היתה הרבה יותר ברורה: אחרי שלושה סטים, ג'וקוביץ' שבר את ההגשה של הספרדי והוליך 1:2, ומכאן באוטיסטה-אגוט נשבר. ג'וקוביץ' טייל לניצחון 2:6, והוא ישחק בגמר ווימבלדון 2019.
"זה היה טורניר חלומי", אמר ג'וקוביץ' בסיומו של המשחק. "להיות שוב בגמר זה חלום שמתגשם. לא משנה בכמה גמרים הייתי, זה תמיד משהו אחר. הייתי צריך לחפור עמוק. רוברטו אולי קצת שגה במערכה הראשונה, אבל הוא לא התרגש מהאצטדיון והמעמד וחזר לעצמו במערכה השנייה. המשחק יכול היה ללכת לכל כיוון, ואני מקווה שבסוף זה נחת בכיוון שלי".

באשר לחצי הגמר השני בין רוג'ר פדרר לרפאל נדאל, הוא אמר: "בוודאי שאצפה בו, אני אוהד של המאץ' אפ הזה, זה אחד הקרבות הגדולים בהיסטוריה של הענף".