ג'וקוביץ' ומדבדב עלו לחצי גמר סינסינטי

הסרבי גבר על פוי, מארי הפסיד לאחיו בזוגות ואוסקה נפצעה

מערכת אתר ערוץ הספורט  17.08.19 - 09:30
(Getty Images)
(Getty Images)
תחילת כתבה

אחרי הפרידה המוקדמת מרוג'ר פדרר, טורניר סינסינטי מתחיל לצבור תאוצה לכיוון שלבי ההכרעה. הלילה (בין שישי לשבת) המדורג ראשון בעולם, נובאק ג'וקוביץ', הצליח לעמוד במשימה ולהעפיל לחצי הגמר, שם יפגוש את דניל מדבדב, אבל לא מעט כוכבים אחרים נכשלו והודחו.

אצל הגברים דווקא לא נרשמו הפתעות. הסרבי - שניצח 6:7, 1:6 את לוקא פוי, המדורג 31 בעולם - התקשה במערכה הראשונה שהסתיימה אחרי 51 דקות בשובר שוויון, אך במערכה השנייה התעלה על עצמו כל הדרך לחצי הגמר. מדבדב לעומתו, פגש יריב נחות יותר בדמותו של אנדריי רובלב ופערי הכוחות הורגשו כבר מן הפתיחה בדרך ל-2:6, 3:6. כעת, תמונת חצאי הגמר הושלמה. ג'וקוביץ' כאמור יפגוש את מדבדב, כשבחצי הגמר השני ייפגשו רישאר גאסקה ודויד גופן.

אצל הנשים הסיפור היה שונה לגמרי ושמות מפוצצים כמו נעמי אוסקה ו-ונוס וויליאמס ראו את סוף הטורניר מוקדם מהצפוי. במקרה של אוסקה הקרב היה צמוד ואחרי שוויון בתום שתי מערכות, היפנית נפצעה בברך, כשבועיים לפני פתיחת אליפות ארצות הברית הפתוחה, ונאלצה לפרוש מהתחרות במצב של 6:4, 1:6 2:0. אך במקרה של וויליאמס, הדברים היו יותר ברורים ומדיסון קיז, שגברה על סימונה האלפ בשלב הקודם, הייתה גדולה על האחות לבית משפחת וויליאמס כבר מההתחלה.

קיז ניצחה 2:6, 3:6 ותפגוש בחצי הגמר את סופיה קנין, כשחצי הגמר השני יפגיש בין אשלי בארטי וסבטלנה קוזנצובה. אצל הזוגות היה קרב פיקנטי במיוחד שהפגיש בין האחים ג'ימי ואנדי מארי. ג'ימי, המדורג שמיני בעולם בזוגות, צוות יחד עם ניל סקופסקי ולא השאיר לאחיו ולפליסיאנו לופז סיכוי בדרך ל-7:6, 5:7, 4:10. "זה היה קרב קשה, לא אווירה הכי מהנה לטניס. אני שמח בשביל ג'ימי, ניסיתי לצאת לשם ולהנות, אבל לא נהנתי מאייסים או החזרות נהדרות כמו במשחק רגיל", אמר אנדי.