צפו: מדבדב גבר על ג'וקוביץ' בחצי גמר סינסינטי

הרוסי הפתיע את נולה עם 1:2 ויפגוש את גופן בקרב על התואר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.08.19 - 06:16
תחילת כתבה

הוא מעולם לא עבר את הסיבוב הרביעי בגראנד סלאם ורגע לפני שהאחרון ל-2019 יוצא לדרך דניל מדבדב סיפק הצהרת כוונות רצינית. הרוסי הצעיר הפתיע את נובאק ג'וקוביץ' בחצי גמר טורניר סינסינטי עם 6:3, 3:6, 3:6 ויפגוש את דויד גופן במטרה להניף את התואר היוקרתי פחות משבועיים לאליפות ארצות הברית הפתוחה.

ג'וקוביץ', שזכה בחודש שעבר בווימבלדון תודות לניצחון הבלתי נשכח על רוג'ר פדרר, יגיע לארה"ב הפתוחה כאלוף המכהן וינסה לשמור על התואר שלו. טורניר סינסינטי הוא הראשון בו התחרה נולה מאז ההתעלות בלונדון ועד לקרב מול מדבדב הוא שלט בו ביד רמה עם שלושה ניצחונות קלילים וכשהוא לא שומט אף מערכה. גם הפעם, הוא שייט במערכה הראשונה והשיג בה ניצחון קליל וחף מטעויות, אבל בשתיים הבאות נפל קורבן לסרבים העוצמתיים של המדורג שמיני בעולם.

16 אייסים הנחית מדבדב על ג'וקוביץ', 14 מהם במערכות השנייה והשלישית, ואפילו לא נאלץ להציל נקודת שבירה אחת לאורך שתיהן. הרוסי סגר עניין בתוך שעה ו-43 דקות, ניצח בפעם השנייה השנה את הסרבי (הראשונה ברבע גמר מונטה קרלו), והעפיל לגמר שלישי ברציפות שבוע בדיוק אחרי שנכנע לרפאל נדאל במונטריאול.

מול מדבדב, כאמור, יעמוד דויד גופן, שחווה בחודשים האחרונים תקופה מהטובות בקריירה - שהגיעה לשיא בסינסינטי. הבלגי, שמדורג 19 בעולם, ניצח 3:6, 4:6 את רישאר גאסקה והעפיל לראשונה בחייו לגמר טורניר בסדרת המאסטרס 1000.

"אני ממש שמח, זהו טורניר שאני אוהב ושיחקתי את הטניס הטוב ביותר שלי פה בשנים האחרונות. אני מאושר להגיע לגמר הראשון שלי במאסטרס פה. זה רגע נפלא עבורי", אמר חתן השמחה.

ארבע פעמים בעבר הפסיד גופן במעמד של חצי גמר מאסטרס, האחרון שבהם בסינסינטי בשנה שעברה, אבל לגאסקה הוא לא השאיר סיכוי. "כשהוא משחק בצורה הזו, זה קשה מאוד. הוא פשוט היה טוב יותר", סיכם הצרפתי.

צפו בתקציר הניצחון של גופן>>>