הפעם הוא הסתבך באמת: קיריוס בסכנת השעיה

הטניסאי קרא ל-ATP "מושחתים", הארגון מסר כי תיפתח חקירה

מערכת אתר ערוץ הספורט  28.08.19 - 20:04
מה יהיה הסוף? קיריוס (GETTYIMAGES)
מה יהיה הסוף? קיריוס (GETTYIMAGES)

תגיות: ניק קיריוס

תחילת כתבה

יש שיגידו שהוא מוסיף "צבע" לענף, ויש כאלה שמזמן איבדו סבלנות כלפיו - דבר אחד בטוח: אי אפשר להישאר אדישים לניק קיריוס. ואולם, יכול להיות שבקרוב מאוד לא יהיה צורך להתמודד עם התופעה השנויה במחלוקת. ואולי אף לתקופה של שלוש שנים.

הטניסאי האוסטרלי, שהסתבך לא אחת לאורך הקריירה, נמצא כעת במצב בעייתי אולי יותר מאי פעם - בסכנת השעיה ברורה ומיידית. הסיבה: קרא ל-ATP - הארגון שאחראי על טניס הגברים - "די מושחתים".

לאחר ניצחונו על סטיב ג'ונסון בסיבוב הראשון של אליפות ארצות הברית הפתוחה, נשאל קיריוס על הקנס שספג בסך 113 אלף דולרים לאחר ההתפרעות שלו בטורניר סינסינטי. תשובתו הייתה יוצאת דופן: "ה-ATP הוא ארגון די מושחת בכל מקרה, אז אני לא חושב על זה בכלל".

התגובה של הארגון לא איחרה להגיע - וממנו נמסר כי העניין ייחקר. "ההערות שהושמעו על ידי קיריוס ייבחנו כחלק מעבירות חמורות של שחקנים ב-ATP. ההחלטה תתקבל על ידי גייל דייויד ברדשו, יושב ראש ונשיא הסבב ולפי החוקים והתקנות של התחרות אחרי שתתבצע חקירה מקיפה כפי שנדרש על פי חוקי ה-ATP".

העונש המירבי על עבירה שכזו עומד על השעיה של שלוש שנים מפעילות. עם זאת, קשה להאמין שב-ATP יבחרו לוותר "מרצון" על נכס שכזה לפרק זמן כה ארוך. אחרי הכל, לגבי ניק קיריוס אי אפשר להישאר אדישים.