"האם אזכה שוב בגראנד סלאם? מקווה שכן"

פדרר אחרי ההדחה בארה"ב. דימיטרוב הודה: "הוא לא היה במיטבו"

מערכת אתר ערוץ הספורט  04.09.19 - 09:07
תחילת כתבה

רפאל נדאל סיפר שלמפגש מול רוג'ר פדרר בגמר אליפות ארצות הברית הפתוחה תהיה חשיבות רבה עבורו, אבל השווייצרי פגע לו הבוקר (רביעי) בתוכניות. עם הפסד כואב בחמש מערכות לגריגור דימיטרוב, המדורג שלישי בעולם סיים את דרכו בגראנד סלאם האחרון ל-2019 כבר ברבע הגמר ובגיל 38 יכול מאוד להיות שהוא כבר לא יצליח להניף שוב תואר על המגרשים הגדולים ביותר בטניס העולמי וייעצר על 20.

"האם יהיו לך עוד הזדמנויות להניף תואר גראנד סלאם?", נשאל פדרר מיד בסיום המשחק וענה למראיין בקלאסה המאפיינת אותו: "אין לי כדור בדולח. האם לך יש? אף פעם אי אפשר לדעת. אני מקווה שיהיו עוד. אני חושב שבכל זאת הייתה לי שנה מצוינת. די מאכזבת בסיום, אבל אני אחזור לעניינים ואהיה בסדר".

"גריגור הצליח להוריד אותי. נלחמתי עם כל מה שיש לי", הודה פדרר, שנאלץ לקבל טיפול בין המערכה הרביעית לחמישית בשל כאבים בגב. "ההתחלה של המערכה הרביעית לא הייתה האידאלית וגם לא זאת של החמישית. אני ממש מאוכזב מכך שזה נגמר משום שהרגשתי שאני מתחיל לשחק טוב אחרי השלבים המוקדמים בהם קרטעתי".

זה היה ההפסד הראשון של פדרר לדימיטרוב אחרי שמונה מפגשים ביניהם ובכך הוא פספס הזדמנות להיות הטניסאי המבוגר ביותר להעפיל לחצי גמר מייג'ור מאז 1991 - אז עשה זאת ג'ימי קונורס. "הייתי זקוק לטיפול בגב, אבל זה הרגע של דימיטרוב, לא של הגב שלי", טען השווייצרי כשנשאל על מצבו.

ומה היה לדימיטרוב להגיד? "פדרר החל לאט פתאום, לקראת הסיום הוא כבר לא יהיה ב-100 אחוזי היכולת שלו", הודה הבולגרי, שהעפיל לחצי גמר מייג'ור שלישי בקריירה, וכבר הביט לעבר המפגש מול דניל מדבדב המסוכן: "הוא יריב קשה מאוד והיה לו קיץ מדהים".