נדאל ומדבדב ייפגשו בגמר אליפות ארה"ב

צפו: הספרדי גבר ב-3 מערכות על ברטיני, הרוסי ניצח את דימיטרוב

עידן ויניצקי, ארה"ב
עידן ויניצקי, ארה"ב  07.09.19 - 06:34
תחילת כתבה

בוידאו: תקציר הניצחון של נדאל

רפאל נדאל ודניל מדבדב העפילו הלילה (בין שישי לשבת) לגמר אליפות ארצות הברית ובליל ראשון הקרוב הם ייפגשו בניו יורק לקרב על תואר הגרנד סלאם האחרון של 2019.

הרוסי, המדורג 5 בטורניר ובעולם, היה הראשון לעשות את העבודה. מדבדב, שמעולם לא עבר את שמינית הגמר בטורניר גרנד סלאם עד היום, השאיר מאחור בצורה חלקה את גריגור דימיטרוב. הבולגרי הגיע עייף מהניצחון הענק שלו על רוג'ר פדרר בסיבוב הקודם ומדבדב בן ה-23 ניצל זאת ל-6:7 (5), 4:6, 3:6. הוא חבט 10 אייסים ורשם שמונה שגיאות כפולות, לעומת שניים ושתיים של יריבו.

נדאל מצדו, הסתדר די בקלות עם המדורג 24, האיטלקי המפתיע מתאו ברטיני, וגבר עליו 6:7 (6), 4:6, 1:6. ברטיני, בהופעתו הראשונה בחצי גמר גרנד סלאם, הקשה על השור ממאיורקה רק במערכה הראשונה ומשם והלאה נדאל הסתדר, למרות תשעה אייסים של יריבו. לספרדי היו 4 שבירות מ-16 אפשרויות והוא לא ניצב לכל אורך המשחק מול נקודת שבירה אפשרית של ברטיני.

עבור נדאל מדובר בהופעה רביעית בקריירה בגמר בניו יורק והוא זכה שם בתואר ב-2010, 2013 ו-2017. אם יזכה שוב, הוא יהפוך לטניסאי החמישי בלבד בעידן הפתוח (אחרי ג'ימי קונורס, פיט סמפראס, רוג'ר פדרר וג'ון מקנרו) שזוכה ביו אס אופן ארבע פעמים לפחות.

צפו בתקציר הניצחון של מדבדב -->