הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אנדרסקו הדהימה את סרינה וזכתה בארה"ב

צפו: גראנד סלאם ראשון לקנדית. השיאים של האמריקאית יחכו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.09.19 - 01:00

ביאנקה אנדרסקו עשתה היסטוריה. הטניסאית בת ה-19 ניצחה את סרינה וויליאמס 2:6, 5:7 והפכה לקנדית הראשונה שזוכה בטורניר גראנד סלאם ליחידות. אנדרסקו, שלא נולדה בפעם הראשונה שסרינה וויליאמס לקחה חלק באליפות ארצות הברית הפתוחה, עושה זאת בפעם הראשונה שהיא לוקחת חלק בתחרות.

הקנדית לא נרתעה מהמעמד מול אחת מהטניסאיות הגדולות אי פעם והשתלטה על ההתמודדות מפתיחתה, כשהיא משיגה שבירה ראשונה כבר במשחקון ההגשה הראשון של וויליאמס, בדרך לניצחון 3:6 במערכה הראשונה. בהמשך אנדרסקו כבר הובילה 1:5 ועמדה בפני נקודת משחק, אך האמריקאית הצליחה לחזור ל-5:5. עם זאת, הטניסאית הצעירה חזרה לעצמה והשיגה שני משחקונים בדרך לזכייה בתואר.

מנגד, בנקודת הזמן הזו ניתן להגיד בזהירות שסרינה וויליאמס עומדת בפני מחסום שהיא לא ידעה כמותו בקריירה שלה. האמריקאית הוותיקה יכלה להשוות את שיא הזכיות של מרגרט קורט בטורנירי גראנד סלאם שעומד על 24, ולקבוע שיא נצחונות לנשים בטורנירי יחידים ושיא של זכיות באליפות ארה"ב הפתוחה, שניהם שיאים שיאים של כריס אוורט. בנוסף, אם הייתה זוכה, וויליאמס בת ה-37 הייתה הופכת לזוכה המבוגרת ביותר של טורניר גראנד סלאם בהיסטוריה של הספורט.

במקום לחשוב על השיאים, האמריקאית צריכה להתמודד עם העובדה שבארבע ההופעות האחרונות שלה בגמרים של טורנירי גראנד סלאם, כולן מאז שילדה בשנת 2017, היא הפסידה. יותר מזה, האמריקאית לא ניצחה בשמונה המערכות האחרונות בהן לקחה חלק וגם הערב הציגה הופעה לא טובה במהלכה רשמה 35 שגיאות לא מחוייבות ו-45% הצלחה בסרב ראשון.

מהלך המשחק:

סרינה וויליאמס הגישה ראשונה בהתמודדות. ביאנקה אנדרסקו פתחה היטב את המשחק ונעזרה בשלוש שגיאות לא מחייבות של האמריקאית כדי להשיג שבירה כבר במשחקון הראשון, 1:0. בכל אחד מארבעת הגמרים בהם לקחה חלק מאז 2017, וויליאמס הפסידה את משחקון ההגשה הראשון שלה. לאחר מותחן במשחקון השישי, במהלכו אנדרסקו לא הצליחה לזכות בחמישה ניסיונות שבירה, וויליאמס צמצמה ל-4:3. הקנדית שמרה על משחקוני ההגשה שלה ולאחר מעידה נוספת של סרינה ניצחה במערכה הראשונה. 1:0 (6:3).

המערכה השנייה התחילה באותה המגמה. אנדרסקו ניצחה את משחקון ההגשה הראשון שלה ומיד לאחר מכן השיגה שבירה בהגשה של סרינה וויליאמס, 2:0. האמריקאית שברה במשחקון הבא, אך הקנדית החזירה בשבירה נוספת. 3:1. הקנדית שמרה על משחק ההגשה שלה והשיגה שבירה שלישית במערכון כדי לעלות ל-5:1. סרינה וויליאמס לא וויתרה והשיגה שתי שבירות ומשחקון הגשה, 5:4. האמריקאית המשיכה בקאמבק שלה והגיעה ל-5:5.

עם זאת, אנדרסקו מצאה את עשתונותיה וניצחה את משחקון ההגשה הבא שלה. לאחר מכן, הקנדית ניצלה את אחוזי ההשלמה הנמוכים של הסרב הראשון של סרינה וויליאמס כדי להשיג שבירה נוספת ולזכות בטורניר, 7:5