נדאל פרץ בבכי: מהלילות המרגשים בקריירה שלי

הספרדי שזכה באליפות ארה"ב והניף תואר גראנד סלאם מספר 19, התפרק אחרי הניצחון על מדבדב: "לא הצלחתי לעצור את הדמעות. העדיפות שלי היא לשחק כמה שיותר זמן"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  09.09.19 - 06:41
תחילת כתבה

בזמן שבישראל רוב האנשים העבירו את הזמן בשינה, מעבר לים רפאל נדאל עשה עוד צעד בדרך להיסטוריה. השור הספרדי גבר הלילה (בין ראשון לשני) בחמש מערכות מתישות על דניל מדבדב וזכה באליפות ארה"ב הפתוחה בפעם הרביעית.

אחרי 4 שעות ו-51 דקות של טניס סוחף, נדאל השיג את הגראנד סלאם השני שלו השנה וה-19 בסך הכל. הוא רחוק כעת רק תואר אחד מרוג'ר פדרר שמדורג ראשון בטבלת הזכיות עם 20. לאחר שני סטים בשליטתו (5:7, 3:6), יריבו הרוסי הגיב עם 5:7 ו-4:6, אך הספרדי שמר על קור הרוח וניצח 4:6 במערכה המכרעת בדרך לניצחון.

בסיום, הוקרן במגרש המרכזי בניו יורק וידאו שריכז את כל הזכיות של הספרדי, שלא הצליח לעצור את הדמעות. "הניצחון הזה משמעותי מאוד, במיוחד לאור איך שהמשחק התפתח. העצבים היו גבוהים אחרי שהמשחק היה בשליטתי. זה היה משחק משוגע", אמר נדאל הנרגש. 

"זה היה גמר מדהים, אחד הלילות המרגשים בקריירה שלי. בדרך כלל אני מנסה לשמור את הרגשות לעצמי, אבל אחרי שראיתי את הווידאו והכל, לא יכולתי לעשות זאת היום. בגילי אני לא יכול לבזבז אנרגיות וזמן כדי לתפוס את המקום הראשון בעולם. זו לא העדיפות שלי. העדיפות שלי היא לשחק כמה שיותר זמן", המשיך הספרדי.

מדבדב (23) מבחינתו נתן פייט ענק ליריבו, אך לא הצליח להשלים את הקאמבק המרשים. למרות זאת, הוא זכה בלבבות הקהל : "האוהדים הריעו לי כמו משוגעים, ידעתי שאני צריך לתת את הכל בשבילם. אני מודה להם על כך".

View this post on Instagram

@rafaelnadal @usopen

A post shared by ערוץ הספורט (@sport_5) on