תם הטקס: ישראל נכנעה 3:1 לשבדיה בדייויס

צפו: צוקרמן הובס בקרב הרביעי אחרי שניצח עם ארליך בזוגות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.09.19 - 18:59
תחילת כתבה

הסיפור של ישראל במפגש מול שבדיה בגביע דייויס נגמר. דניאל צוקרמן הובס בקרב הרביעי 6:4, 6:3 למיקאל יימר והנבחרת נקלעה לפיגור 3:1. כעת, נותר לה משחק אחד בראשון, שיהיה לפרוטוקול בלבד ובתחילת 2020 היא תיאבק במשחקי ההישרדות של בית 1.

עוד קודם לכן, צוקרמן ויוני ארליך, נציגי הזוגות לתחרות, גברו 0:2 (0:6, 2:6) על הצמד השבדי גונארסון ואריקסון, וצימקו את ההתמודדות ל-2:1. בהופעה הראשונה יחדיו של הזוג הישראלי אי פעם, ארליך בן ה-42 וצוקרמן בן ה-24 הציגו תיאום מעולה ושלטו באספלט מהחבטה הראשונה. ההתמודדות כולה ארכה 56 דקות, כשהמערכה הראשונה עברה ללא קשיים לטובת הישראלים. במערכה השנייה, לאחר שני משחקונים היריבה ניסתה להחזיק מאבק, אך ארליך המנוסה הוליך את הצמד לניצחון ול-2:1 בסיכום.

ביום השני, ישראל נאלצה להסתדר ללא דודי סלע שנפצע בכתפו. מלבד זאת, צופה מפתיע בהתמודדות מול שבדיה הוא לא אחר מבעלי מכבי תל אביב מיץ' גולדהאר, שנמצא בנסיעת עסקים בשבדיה והגיע לשני ימי המשחקים.

"זו פעם ראשונה שאני משחק גם ביחידים וגם בזוגות בדייויס, זו חוויה מדהימה לייצג את הנבחרת, אבל מבאס מאוד היה לאכזב את הנבחרת ביחידים. למרות שיימר שחקן מצוין זה לא היה מבחינתי פקטור להפסד, הרגשתי שאני יכול לנצח והייתי קרוב, אבל בנקודות החשובות הוא שיחק טוב יותר", סיפר צוקרמן. "בזוגות לא האמנתי שננצח 0:6 ו-2:6, להיות על המגרש עם יוני ארליך היה מדהים, אני מעריך אותו מאוד ולשחק יחד אתו זו היתה חוויה. לשחק במדים של ישראל לעיני חבריי לנבחרת וכשאבא שלי יושב ביציע זה מרגש מאוד".

הקפטן הראל לוי סיכם: "אני חושב שאחרי הפתיחה הפחות טובה שלנו ביום הראשון, הגענו ליום השני בפיגור 2:0 אבל עם הרבה אמונה. צוקרמן וארליך החזירו אותנו להתמודדות במשחק יוצא מן הכלל וצימקנו ל-2:1. דודי סלע לא היה כשיר במאה אחוז, דניאל צוקרמן הפגין יכולת טובה מאוד בזוגות, היה עם הרבה מאוד מוטיבציה ורצה לשחק גם ביחידים. הוא הגיע בכושר טוב מאוד למפגש הזה והגיעה לו ההזדמנות".

"הרבה קרדיט מגיע לצוקרמן על הופעה מצוינת בזוגות וגם ביחידים ואני חושב שהוא ייקח הרבה מהיום הזה. גם החבר'ה האחרים, עידן לשם וישי עוליאל, שהיו עם הנבחרת, תמכו, שיחקו והיו מוכנים לעלות. הייתה אווירה טובה מאוד בנבחרת", חתם לוי.