צפו: ג'וקוביץ' נכנע לציציפאס. פדרר הודח

היווני בחצי גמר שנחאי. השווייצרי הפסיד לזברב בקרב מותח. נדאל יעפיל למקום הראשון בעולם

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.10.19 - 15:51
תחילת כתבה

(בווידאו: פדרר מודח לזברב)

שניהם היו אמורים להיות בגמר טורניר שנחאי, אבל רוג'ר פדרר ונובאק ג'וקוביץ' איכזבו. המדורג ראשון בעולם איבד יתרון מערכה ונכנע הבוקר (שישי) 3:6, 7:5, 6:3 לכוח העולה של הטניס העולמי סטפנוס ציציפאס והודח כבר בשלב רבע הגמר, בעוד השווייצרי האדיר נכנע לאלכסנדר זברב בתום קרב מותח ונפרד גם הוא באותו השלב. המשמעות: רפאל נדאל יעפיל למקום הראשון בדירוג העולמי בחודש הבא. היווני ימשיך לקרב מול דניל מדבדב על המקום בגמר.

זה היה נראה שג'וקוביץ' חוזר לכושר אחרי הפציעה בכתף שספג באליפות ארצות הברית הפתוחה. הוא הספיק לזכות בטורניר טוקיו ולא שמט מערכה אחת בשבעת המשחקים שלו מאז אותו הפסד לסטאן ואוורינקה, אבל הפעם התקשה מול ציציפאס הנחוש. עבור היווני, מדובר בניצחון השני על נולה מתוך שלושת המפגשים שנערכו ביניהם.

אז מה היה לנו בשנחאי? ג'וקוביץ' פתח נהדר והשיג שבירה כבר בהזדמנות הראשונה שלו כל הדרך ל-3:6 קליל, אבל ציציפאס הצליח לשבור במערכה השנייה רגע לפני שהיא נגררה לטיי ברייק.  היווני הנחית על נולה 11 אייסים מול שמונה, סיפק החזרות טובות ושבר פעם אחת נוספת במערכה המכרעת בדרך לניצחון.

צפו בניצחון של ציציפאס ->

פדרר, שהודח ברבע גמר ארה"ב הפתוחה בחודש הקודם, לא ליקק דבש בדרך לרבע בשנחאי וגם בו התקשה מול זברב הצעיר והתזזיתי. הפנומן נכנע 6:3 במערכה הראשונה ונשבר פעמיים בשנייה, אבל הצליח להציל שלוש נקודות משחק ולגרור אותה לטיי ברייק בו הציל נקודת משחק נוספת והשיג (9) 6:7 (7) שכפה מערכה מכרעת. בשלב זה, המדורג שישי בעולם פתח מבערים, שבר במשחקון השני כל הדרך ל-3:6 נוסף סגר עניין.

זה היה הניצחון החמישי של זברב הצעיר על פדרר והוא עשה זאת בסטייל. הגרמני סיפק לא פחות מ-17 אייסים מול שלושה של הפנומן ולא הראה סימני עייפות לרגע. הוא יפגוש בשלב הבא את מתאו ברטיני, שהפתיע את דומיניק תים עם (10) 6:7 (8), 4:6.

עוד לפני הניצחונות של ציציפאס וזברב, דניל מדבדב לא התקשה במיוחד בדרך לחצי הגמר וגבר על פאביו פוניני 3:6, 6:7 (4) בתוך שעה ו-28 דקות. הרוסי המשיך בכושר הנהדר שלו עם 12 אייסים לעומת שלושה של האיטלקי ושתי טעויות כפולות מול חמש של יריבו. זה היה הניצחון ה-19 מתוך 20 המשחקים האחרונים של המדורג רביעי בעולם. ההפסד היחידי ברצף? בגמר ארה"ב לרפאל נדאל.