ושוב אתכם: ג'וקוביץ' ופדרר הוגרלו יחד

צפו במפגש האחרון: שני הסטארים ייפגשו בטורניר סוף השנה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.11.19 - 18:00
תחילת כתבה

(בוידאו: המפגש האחרון והדרמטי בין נובאק ג'וקוביץ' לרוג'ר פדרר בגמר ווימבלדון)

שנת 2019 בטניס העולמי תיסגר, כמיטב המסורת, ב"טורניר סוף השנה" שייערך בלונדון. התחרות תיפתח בעוד חמישה ימים, בין ה-10 ל-17 בנובמבר, וכמו בכל שנה תפגיש את הטניסאים הטובים בעולם בבירת אנגליה לעיניי הקהל הגדול והסקרן. היום (שלישי) נערכה הגרלת שני הבתים המוקדמים, מהם ייצאו ארבעת המתמודדים בשלב חצי הגמר, כששני המנצחים ייפגשו למשחק הגמר.

הכותרת המרכזית היא כי נובאק ג'וקוביץ' ורוג'ר פדרר ייפגשו כבר בבית המוקדם (בבית שקרוי על שמו של ביורן בורג), כשיחד איתם גם דומיניק ת'ים ומתיאו ברטיני. בבית השני ("בית אנדרה אגאסי") רפאל נדאל הוגרל יחד עם דניל מדבדב, סטפנוס ציציפאס והאלוף המכהן של הטורניר, אלכסנדר זברב (שניצח בגמר את ג'וקוביץ' 4:6, 3:6). נדאל אישר כי יתמודד בטורניר, למרות הפציעה ממנה הוא סובל.

המפגש יהווה שחזור (שוב באנגליה) של גמר ווימבלדון האחרון, שנכנס להיסטוריה: משחק של קרוב לחמש שעות שהוכרע רק בשובר שוויון במערכה החמישית, והסתיים בניצחון של הסרבי 6:7, 6:1, 6:7, 6:4, 12:13.

בניגוד למה שאולי היה ניתן לחשוב, בשנים האחרונות "השלישייה המובילה" (כלומר פדרר, נדאל וג'וקוביץ') זזים הצידה בטורניר היוקרתי לטובת טניסאים אחרים: ב-2018, כאמור, אלכסנדר זוורב גבר על ג'וקוביץ', ב-2017 היה זה גריגור דימיטרוב הבולגרי (שנצח בגמר את דויד גופן הבלגי), וב-2016 אנדי מארי זכה לאהדת הקהל כשניצח בגמר, גם את זה, הסרבי (ושבר רצף של ארבע זכיות של "נולה").