ת'ים הפתיע את פדרר עם 5:7, 5:7 בלונדון

טורניר סוף השנה: הפנומן פתח ברגל שמאל. צפו: ג'וקוביץ' טייל מול ברטיני. צרפת זכתה בפדרציה בפעם השלישית בהיסטוריה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.11.19 - 23:55
תחילת כתבה

היישורת האחרונה של שנת 2019 בטניס העולמי התחיל היום (ראשון) עם טורניר סוף השנה המסורתי בלונדון. שמונה החובטים הטובים ביותר בעולם, לפחות על פי הדירוג אליו הגיעו לפני האליפות, התחלקו לשני בתים מהם יעלו השניים הטובים ביותר לחצאי הגמר. רוג'ר פדרר, אחד הפייבוריטים, דווקא פתח ברגל שמאל עם הפסד לדומיניק ת'ים, בעוד נובאק ג'וקוביץ' השיג ניצחון כמעט חלק על מתאו ברטיני. מחר ייפתחו משחקי הבית השני (מדבדב-ציציפאס, נדאל-זברב).

הפנומן השווייצרי (3 בעולם) נתן פייט בכל אחת מהמערכות, אך בסופו של דבר הפסיד 2:0 (7:5, 7:5) תוך 1:41 שעות. ת'ים (5 בעולם) השיג שבירה כבר במשחקון הראשון, נשבר בחזרה ל-2:2 ולאחר מכן השיג שבירה נוספת כדי לעלות ליתרון בסטים. במערכה השנייה שבירה אחת בלבד הספיקה לאוסטרי כדי לסגור עניין.

נולה (2 בעולם) טייל 0:2 בלי הרבה בעיות עם 2:6, 1:6 קליל על היריב האיטלקי (8 בעולם) תוך כשעה. שתי שבירות במערכה הראשונה ושלוש שבירות בשנייה עזרו לסרבי להשיג את הניצחון, זאת לצד 25 שגיאות לא מחויבות של ברטיני.

צרפת זכתה בגביע הפדרציה
בפעם השלישית בהיסטוריה, נבחרת הטריקולור של הטניס נשים הניפה את הגביע היוקרתי אחרי ניצחון 2:3 על אוסטרליה בגמר. אתמול (שבת) התוצאה הייתה 1:1 עם ניצחון אחד של כריסטינה מלדנוביץ' מצד אחד ושל אשלי בארטי מהצד השני. היום המשחקים נמשכו והגיעו עד לקרב החמישי והמכריע בזוגות.

בארטי, המדורגת הבכירה בעולם, עמדה לצד סמנתה סטוסור. שתיהן התמודדו מול מלדנוביץ' וקרולין גארסיה. הצרפתיות אמנם נחשבו פחות פייבוריטיות, אך סיפקו הצגה וניצחו 4:6, 3:6 בדרך לזכייה בתואר כולו. עוד לפני כן, מלדנוביץ' ניצחה 1:2 את בארטי עם 6:7 מותח במערכה השלישית, אך האוסטרליות השוו עם ניצחון 0:2 של אילה טומליאנוביץ' על פאולין פרמנטייה.