בכורה חלומית: ציציפאס זכה בגמר בלונדון

צפו: היווני גבר 1:2 על ת'ים אחרי מותחן בטורניר סוף השנה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.11.19 - 22:52
תחילת כתבה

בשורה גדולה לעולם הטניס. שנים ארוכות שהמונופול בענף שייך לשלושה ענקים בלתי עצירים - פדרר, נדאל וג'וקוביץ'. אבל בשלוש השנים האחרונות הזוכים בטורניר סוף השנה בלונדון הם שחקנים צעירים שאמורים להוביל את הדור החדש של הטניסאים. הערב (ראשון) עשה זאת סטפאנוס ציציפאס, כשניצח 1:2 בגמר את דומיניק ת'ים אחרי מותחן ענק.

מדובר בתואר האמיתי הראשון של היווני המדורג שישי בעולם, שזכה עד כה בשלושה טורנירים בקריירה, אף אחד מהם לא מאסטרס. שנת 2019 הייתה מצוינת מבחינת השחקן בן ה-21, שהגיע לגמר אליפות אוסטרליה ואף לגמר טורניר דובאי, בשניהם הפסיד. הוא גם נקם על ההפסד לת'ים בגמר של אליפות סין לפני כחודש וחצי, וכעת הוא יכול לחגוג את הנפת אחד הגביעים החשובים בסבב, בפעם הראשונה בה הוא בכלל משתתף באליפות.

במערכה הראשונה אף מתמודד לא הצליח לשבור את יריבו, ובשובר השוויון היה זה ת'ים שהשיג את המיני-שבירה בדרך ל-6:8 ול-6:7 בכללי בסט. התגובה של ציציפאס הייתה מצוינת, עם שתי שבירות מהירות במשחקונים הראשונים של האוסטרי, ואחרי 27 דקות בלבד הוא השיג 2:6 מהיר ו-1:1 במערכות.

המערכה השלישית הפכה את ההתמודדות למותחת ביותר. היווני, בניסיון הרביעי שלו, השיג שבירה ועלה ליתרון 1:3 במשחקונים. ת'ים התאושש, שבר בחזרה והפך את התוצאה ל-3:4. הקרב נשאר צמוד עד ל-6:6, ושוב זה שובר שוויון. הפעם ציציפאס לא ויתר וסיים עם 4:7 בדרך ל-6:7 במערכה ו-1:2 בכללי.

למפסיד בגמר גם כן הייתה שנה מצוינת, כשהוא זכה בטורניר המאסטרס הראשון שלו בקריירה עם זכייה באינדיאן וולס. הוא גם הגיע לגמר הרולאן גארוס והתקדם יפה מאד בדירוג העולמי, כשנכנס לטורניר בלונדון מהמקום החמישי. אולם, 40 השגיאות הלא מחויבות שלו הפריעו מאד בגמר המותח.