"עד שיוכיחו אחרת": על חילופי דורות בטניס

מאמנו של פדרר בטוח: רוג'ר, נדאל וג'וקוביץ' ימשיכו לשלוט

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.12.19 - 20:40
(getty)
(getty)
תחילת כתבה

בקרוב זה יקרה. רוג'ר פדרר האגדי, שגרף 20 תארי גרנד סלאם, כבר בן 38 והפרישה שלו הולכת ומתקרבת. הטניסאי השווייצרי מוביל את עולם הטניס יחד עם רפאל נדאל ונובאק ג'וקוביץ' כבר שנים רבות. מאמנו, איבן ליוביצ'יץ', התייחס לעתיד של אגדת הספורט הלבן והאפשרות לחילופי דורות בענף.

לכל דבר טוב יש סוף, ואלכסנדר זברב, סטפנוס ציציפאס, דניס שפובלוב ואחרים דופקים על הדלת כדי להחליף בעתיד את שלושת הטאלנטים. "אני עדיין רואה את פדרר, נדאל ודג'וקוביץ' בפסגה בשנה הבאה", אמר ליוביצ'יץ', "הם הטובים ביותר בעולם עד שמישהו יוכיח אחרת. קשה לי לדמיין שמישהו יכול לשחק טוב מהם במשך שנה שלמה".

"רוג'ר אוהב ספורט, גם כשהוא לא משחק", הוסיף המאמן, "אנחנו משחקים עם הילדים שלנו בענפים שונים, צופים ביחד בטלוויזיה, בקיצור אנחנו לא משתעממים ואני מקווה שזה יימשך עוד הרבה זמן. אני רק מנסה לגרום לו לעבוד קשה ואני שמח שזה מוסיף לו מוטיבציה".

בימים אלה, פדרר מתכונן לעונת המשחקים הבאה ומתאמן במזג האוויר החם בדובאי. "אנחנו עובדים הרבה על טניס ועבודה פיזית. כל יום עושים משהו שונה", אמר המאמן, "עכשיו אנחנו בונים את הבסיס וזה לא קל. בלי עבודה קשה אין הצלחה".