גלושקו פרשה: "ההחלטה הכי קשה שקיבלתי"

בגיל 29 ובעקבות פציעות שונות, הטניסאית תלתה את המחבט

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.12.19 - 09:39
"טניס היה כל עולמי". גלושקו (GETTYIMAGES)
"טניס היה כל עולמי". גלושקו (GETTYIMAGES)
תחילת כתבה

לאחר קריירה של 15 שנה כמקצוענית, יוליה גלושקו פורשת מטניס. גלושקו, שבשיאה דורגה במקום ה-79 בעולם, החליטה לתלות את המחבט לאחר שבשנה האחרונה התמודדה עם מספר פציעות.

במהלך הקריירה זכתה גלושקו להתחרות בכל ארבעת טורנירי הגרנד סלאם, והישג השיא שלה היה הגעה לסיבוב השלישי ברולאן גארוס ובאליפות ארצות הברית הפתוחה. מעבר לכך, היא זכתה ב-11 טורנירי ITF, שלוש פעמים באליפות ישראל ושיחקה בנבחרת הפדרציה משנת 2007.

"אחרי הרבה מחשבות ושנה קשה מבחינה בריאותית, נאלצתי להגיע להחלטה הכי קשה שהייתי צריכה לקבל, שהיא להקשיב לגוף שלי ולפרוש מטניס מקצועני", מסרה גלושקו והוסיפה: "במשך המון שנים טניס היה כל עולמי, אורח חיים אינטנסיבי, תשעה חודשים בשנה בחו"ל, אין-ספור חותמות בדרכון, טיסות כל כמה ימים למדינה או עיר אחרת, הרבה לילות של שינה במטוס, הרבה תחרויות, ניצחונות, הפסדים, הרבה אנשים, מאכלים שונים, תרבויות שונות. אין-ספור פעמים שהייתי מתעוררת בבוקר במקום מסוים וכבר לא היה לי מושג איפה אני".

גלושקו סיכמה: "השנה האחרונה הייתה לא פשוטה מבחינה בריאותית - זה התחיל בניו יורק, באליפות ארה"ב הפתוחה, כשנפלתי במשחק בסיבוב הראשון אחרי שעברתי את המוקדמות. זה המשיך בהתאוששות של שבעה חודשים, כולל ניתוח, משם לפציעה נוספת ולשנה בה שיחקתי בסך הכל ב-15 תחרויות, רוב המשחקים עם כאבים, הרבה מאוד שעות של פיזיותרפיה, שיקום, והרבה שבועות בבית".

יוני ירום, יו"ר איגוד הטניס, מסר: "יוליה הינה שחקנית מוכשרת ביותר שידעה עליות ומורדות ושיחקה בכל התחרויות החשובות בעולם. אופיה התוסס והחינני, מגוון ועוצמות חבטותיה משאירות זיכרונות נעימים בקרב קהל חובבי הטניס בישראל ובעולם. יוליה היוותה נדבך מרכזי בנבחרת הפדרציה במשך שנים רבות, איגוד הטניס מוקיר ומעריך את תרומתה רבת השנים של יוליה לטניס הישראלי ולהיותה דוגמה ומופת לטניסאיות צעירות".