צוקרמן ווברזניאק זכו באליפות ישראל בטניס 2019

הראשון הגן על תוארו מאשתקד. בת ה-19 זכתה בפעם הראשונה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.12.19 - 18:27
(צילום: אלכס גולדנשטיין, איגוד הטניס)
(צילום: אלכס גולדנשטיין, איגוד הטניס)
תחילת כתבה

דניאל צוקרמן ושלי ברזניאק הם אלופי ישראל לבוגרים בטניס לשנת 2019 אחרי שהסתיימה התחרות היום (ראשון) ברעננה. צוקרמן בן ה-24 זכה בתואר שני רצוף, לאחר הזכייה אשתקד, כשגבר על אור רם-הראל, לו הייתה זו הופעה ראשונה בגמר. צוקרמן, שחקן נבחרת הדייויס של ישראל, לומד כיום באוניברסיטת USC ומדורג במקום הראשון בדירוג המכללות בארה"ב. הוא הגן על תוארו משנה שעברה לאחר 4:6 ו-6:7.

צוקרמן אמר בסיום: "אני מאד מתרגש, היה משחק קשה והייתה אווירה מדהימה. כל הכבוד לאור שנתן פייט מטורף, לא ציפיתי שזה יהיה כל כך קשה ואינטנסיבי, הוא שיחק מאד אגרסיבי ונתן שואו של החיים. אני נכנס עכשיו לעונת הקולג'ים ויש לנו מפגש דייויס מול טורקיה ואלה הדברים העיקריים שלי כרגע".

רם-הראל, המשחק כיום בליגת האוניברסיטאות באנגליה ולומד לימודי תואר שני באוניברסיטת דורהאם באנגליה, זכה שלוש פעמים באליפות ישראל לנוער וינסה בשנה הבאה לזכות בתואר בוגרים ראשון. רם-הראל: "הייתה לי שנה קשה, עם פציעות, ולא באתי עם הרבה ציפיות לשבוע הזה. כל הכבוד לדניאל, הוא שיחק היום ברמה גבוהה ממני ואני מאחל לו הצלחה בהמשך".

בגמר הנשים זכתה ברזניאק בת ה-19 לראשונה באליפות ישראל לבוגרות, לאחר ניצחון 2:6 ו-6:7 על ולאדה קאטיץ' (אקשיברובה). ברזניאק, שזכתה בעבר באליפות ישראל לנוער בגיל 16, מנעה מקאטיץ' בת ה-30 זכיה שנייה לאחר שזכתה ב-2017.

ברזניאק: "אני רוצה להודות לכל מי בא לתמוך בי, עשיתי דרך ארוכה השבוע. התודה הכי גדולה שלי היא למאמן שלי, מיקי זרגרי, שבלעדיו לא הייתי מגיעה לכאן. אני מאד מצפה לקראת השנה הבאה, להגיע עם ביטחון כמו שהייתי היום, להצליח בתחרויות הבינלאומיות ולהתקדם בדירוג העולמי".

קאטיץ': "אני רוצה להודות לכל מי שהגיע היום ונתן לגמר אווירה מיוחדת. לא זכיתי בפעם השנייה באליפות, אבל אעשה הכול כדי לזכות בשנה הבאה. כל הכבוד לשלי שנתנה את הלב היום ונלחמה כמו משוגעת, היה לה יום מעולה וכל הכבוד לה".

בין המשחקים התקיים טקס הוקרה ליוליה גלושקו, שפרשה לאחרונה מטניס בגיל 29, כאשר שחקניות נבחרת הפדרציה בהווה ובעבר הגיעו במיוחד כדי לכבד אותה בטקס. כמו כן הוענק פרס מפעל חיים לשופט הטניס, סטנלי ספרבר בן ה-78, השופט הבינלאומי הפעיל הכי מבוגר בעולם המחזיק בתג ארד. חולקו מלגות לטניסאים וטניסאיות צעירים מטעם קרן ווילסון ישראל והתקיים טקס גמר גביע המדינה.