האלופה הראשונה: סרביה זכתה בגביע ה-ATP

צפו: ג'וקוביץ' וטרויצקי ניצחו במשחק הזוגות וקבעו 1:2 על ספרד

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.01.20 - 16:12

תגיות: גביע ATP

תחילת כתבה

סרביה מחזיקת גביע ה-ATP. הבלקנים ניצחו 1:2 את ספרד בדרך להיות הנבחרת הראשונה שזוכה בגביע אי פעם. בשוויון 1:1 אחרי שני משחקי היחידים, נובאק ג'וקוביץ' ו-ויקטור טרויצקי גברו 3:6, 4:6 על פליסיאנו לופס ופבלו סרנו-בוסטה תוך שעה ו-16 דקות.

רפאל נדאל נרשם תחילה למשחק הזוגות, אך לאחר ההפסד לג'וקוביץ' במשחק היחידים, השור הספרדי הודיע שהוא לא יתחרה ולופס החליף אותו. כנראה שעם פרישתו של המדורג מספר 1 בעולם, הרוח של הלה רוחה יצאה מהמפרשים והיא הפסידה ללא תחרות תוך פרק זמן קצר יחסית.

שתי שבירות במערכה הראשונה ושבירה נוספת בשנייה הובילו לזכייה המהירה, ובכך סרביה הניפה את הגביע הראשון של הטורניר החדש בסידני.

עוד קודם לכן, התקיים קרב הענקים בין נובאק ג'וקוביץ' לרפאל נדאל, והסרבי השיג ניצחון שעזר לו להשוות את התוצאה עבור נבחרתו, שכן בקרב הראשון של הגמר ניצח רוברטו באוטיסטה-אגוט את דושאן לאיוביץ' והעלה את ספרד ליתרון 0:1.

תוך פחות משעתיים, נולה גבר על יריבו הגדול 0:2 (2:6, 6:7) תוך שהוא שובר את השור פעמיים במערכה הראשונה ומנצח בשובר שוויון בשנייה. הסרבי גם רשם 12 אייסים, והראה שהוא הרבה יותר מוכן לגראד סלאם הראשון של 2020 באוסטרליה.

המשחק בין שני המדורגים הבכירים בעולם הוא ללא ספק אחת הסיבות המרכזיות להגעת הקהל לסידני. השור הספרדי, המדורג ראשון, דווקא לא מרשים במיוחד באליפות הזאת, כשברבע הגמר הפסיד לדויד גופן, אך נעזר בחבריו כדי להעפיל על חשבון בלגיה, ובחצי הגמר חזר מפיגור לניצחון 1:2 קשה על אלכס דה מינור האוסטרלי.

מנגד, נולה (2 בעולם) עבר דרך דניס שפובלוב מקנדה ודאניל מדבדב מרוסיה, כשהנבחרת הסרבית לא הפסידה משחק אחד בשלבי הנוק-אאוט של הטורניר. בעצם, ההפסד של לאיוביץ' הבוקר היה הראשון מאז שלב הבתים עבור סרביה.

במשחק שפתח את הגמר, באוטיסטה-אגוט, המדורג 10 בעולם, השיג 0:2 אחרי 1:38 שעות. הספרדי שבר בהתחלה ועלה ליתרון 0:3, אך נשבר בחזרה. לאחר מכן הוא שוב השיג שבירה וניצח את המערכה הראשונה 5:7. בשנייה הוא כבר טייל יותר מהר, כשהשיג 1:6 והעלה את הנבחרת שלו ליתרון לפני הקרב בין נדאל לג'וקוביץ'.

צפו בניצחון של ג'וקוביץ' על נדאל במשחק היחידים >>>