"נדאל וג'וקוביץ' יזכו ביותר תארים ממני"

פדרר לקראת העונה החדשה: "יום אחד ישברו את השיאים שלנו"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.01.20 - 18:18

תגיות: רוג'ר פדרר

תחילת כתבה

רוג'ר פדרר, באופן די ברור, כבר נמצא בשלהי הקריירה המפוארת שלו. הטניסאי המעוטר ביותר בהיסטוריה, עם 20 תארי גראנד סלאם, כבר בן 38, ומתחיל בקרוב עוד עונה בסבב ה-ATP עם אליפות אוסטרליה הפתוחה, בה זכה בעבר שש פעמים. לפני הטורניר, השווייצרי התראיין ודווקא החמיא בעיקר לשני היריבים העיקריים שלו, רפאל נדאל ונובאק ג'וקוביץ'.

"הנושא הזה של תארי גראנד סלאם חשוב לשלושתנו בצורה מסוימת", אמר פדרר. "עבורי היה חשוב לעבור את 14 הגראנד סלאמים של פיט סמפראס, למרות שגם השיא הזה גרם לי להרגיש לא בנוח. לחלוק את הקריירה הזאת עם רפא ונובאק היה תענוג עשיר, ואני חושב שאנחנו משאירים מורשת ארוכה לדורות הבאים. יראו שהיו שלושה שחקנים שתמיד ניצחו גם כשהיו אחרי גיל 30, וזה נפלא. אם אני יכול להיות בטוח לגבי דבר אחד, הוא שיום אחד, לא יודע מתי, יהיו אנשים טובים יותר שישברו את השיאים שלנו".

לאחר מכן נשאל הפנומן לגבי השיא שלו: "זה ברור ששניהם (נדאל וג'וקוביץ') יזכו ביותר תארי גראנד סלאם ממני. הם טובים בצורה מדהימה, זה ברור שיש להם עוד מספר שנים לפניהם, יותר ממה שלי יש. הרמה שהם הראו ב-2019 גורמת לי להיות בטוח שעוד הצלחות שלהם בדרך. אני עדיין נהנה מהענף הזה, תמיד אמרתי שכל תואר אחרי הגראנד סלאם ה-15 זה בונוס בקריירה שלי. אלה שהשגתי אחרי הפציעה בברך היו מיוחדים יותר כי לא ציפיתי אליהם".

לסיכום הסתכל פדרר קדימה מבחינת הדור הבא: "אנחנו בזמן מצוין לטניס. העונה הבאה לדעתי תהיה מאד מלהיבה, כי יש עכשיו הרבה יותר מועמדים לזכיות מאשר שלושה אנשים קבועים. נהיה כמעט בלתי אפשרי להעריך מי יזכה בטורניר הבא".