נובאק ג'וקוביץ': "הדור הבא קרוב לפסגה"

הלילה: אליפות אוסטרליה יוצאת לדרך. האלוף יפגוש את שטרוף

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.01.20 - 19:52
ישחזר את ההישג? ג'וקוביץ' (getty)
ישחזר את ההישג? ג'וקוביץ' (getty)
תחילת כתבהזה מתחיל: עם כל הכבוד לגביע ה-ATP, הדבר האמיתי יגיע הלילה (בין ראשון לשני), כשתעלה ותבוא אליפות אוסטרליה הפתוחה אל משטח הקשה במלבורן. הסרב הראשון יוקפץ בפעם ה-115 בהיסטוריה (הטורניר נוסד ב-1905), בדרך לתואר הראשון המשמעותי ב-2020. זוהי תקופה של חילופי משמרות בטניס. הטריו ששלט בענף במשך שני העשורים האחרונים, רוג'ר פדרר, רפאל נדאל ונובאק ג'וקוביץ' מזמן עבר את ה-30, וכבר מגשש את דרכו אל עבר הפרישה. מי שמכיר בשינויי הזמנים הוא ג'וקוביץ' עצמו. האלוף המכהן התראיין לאתר הרשמי של האליפות, והודה: "הדור הבא מתקרב ומתקרב לפסגה. לדניל (מדבדב) היה קרב אדיר עם 'רפא' (נדאל) בארה"ב בשנה שעברה, ציציפאס הגיע לחצי הגמר כאן באליפות הקודמת. ביום נתון, בעתיד הקרוב מאוד, זה יכול לקרות. ההשתלטות שלהם היא בלתי נמנעת".

הסרבי, המדורג שני בעולם, יפתח את הטורניר מחר מול יאן לנארד שטרוף הגרמני (11:30 שעון ישראל), ויגיע במומנטום חיובי אחרי שרק לפני שבוע סייע לסרביה לזכות בגביע ה-ATP. רוג'ר פדרר, שהודח בסיבוב הרביעי בשנה שעברה מול ציציפאס, יחל את דרכו מול סטיב ג'ונסון האמריקני (05:00), ונדאל ימתין ללילה שבין שני לשלישי (01:00) כדי לפגוש את הוגו דליין מבוליביה.
מי שעוד אולי יסמן את הדור החדש בטניס, הוא יאניק סינר. הטניסאי האיטלקי בן ה-18 יערוך את הופעת הבכורה שלו בטורניר האוסטרלי, כשיפגוש הלילה את מקס פורסל האוסטרלי. סינר ערך את הופעת הבכורה שלו בארה"ב והודח שם אחרי סיבוב אחד. האיטלקי הצעיר בהחלט מודע לאתגר שעומד בפניו. "השנה הזאת לא תהיה קלה עבורי", הוא הודה בראיון שערך לפני התחרות. "המטרה היא תמיד להיות הכי טוב שאתה יכול להיות, ולהשתפר ממשחק למשחק".

בנשים, האלופה היוצאת נאומי אוסקה (יפן) תפגוש ב-02:00 את מארי בוזקובה מצ'כיה. סרינה וויליאמס, שבשנה שעברה הודחה ברבע הגמר ע"י קרולינה פלישקובה, תפתח את הטורניר נגד אנסטסיה פוטאפובה. קוקו גוף, הסנסציה החדשה של עולם הטניס הנשי תפגוש שוב את ונוס וויליאמס, בשחזור המפגש מיולי 2019 בווימבלדון, כשאז הכוכבת בת ה-15 הצליחה להפתיע ולעלות לשלב הבא.