צפו: פדרר בשמינית אחרי קאמבק בשובר שיוויון

השוויצרי גבר על מילמן בתום 5 מערכות בדרך לניצחון 100 באוסטרליה. ג'וקוביץ' בשלב הבא

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.01.20 - 15:55
תחילת כתבה

איזו דרך לחגוג 100 ניצחונות. ספק אם רוג'ר פדרר חשב שזה יילך לו כל כך קשה, אבל גם כל כך מתוק. הטניסאי השוויצרי האגדי ביצע היום (שישי) קאמבק מהסרטים לאחר שחזר מפיגור בשובר שוויון לניצחון בחמש מערכות על ג'ון מילמן, חביב הקהל המקומי.

בכך ציין פדרר את ניצחונו ה-100 בגרנד סלאם במלבורן ועליה לשמינית הגמר אליפות אוסטרליה הפתוחה. בסיבוב הרביעי יחכה לפנומן מבאזל מרטון פוצ'וביץ' ההונגרי שהביס 0:3 את טומי פול האמריקאי בשלב הקודם.

הקהל במלבורן חזה בטניס נהדר והפכפך בין ארבע שנות ושלוש דקות, כאשר בסיום פדרר, שהפסיד במערכה הראשונה 6:4, הצליח לחזור ל-6:7 (2:7) בשניה ולבצע מהפך בשלישית (4:6). מילמן המדורג 47 בעולם עוד הצליח להשוות (4:6) והיה קרוב לסגור את המשחק עם 4:8 בשובר שיוויון של הסט המכריע. פדרר שמר על הקור רוח, לקח את 6 המשחקונים הבאים ברציפות והמשיך לשלב הבא.

פדרר פירגן בסוף לקולגה שלו: "או, אלוהים, זה היה קשה. תודה לאל. זה היה סופר שובר שיוויון, אחרת הייתי מפסיד אותו. איפה להתחיל? לדעתי ג'ון שיחק טניס נפלא, הוא לוחם גדול ובחור נהדר. הייתי צריך להשאר מרוכז ולקחת החלטות טובות בסיום וזה הכל".

נובאק ג'וקוביץ' איבד את פסגת הדירוג העולמי לרפאל נדאל ולפי היכולת שלו בפתיחת העשור החדש נראה שהוא נחוש מאוד לשוב אליה. נולה שייט הבוקר (שישי) לשמינית גמר אליפות אוסטרליה הפתוחה עם 3:6, 2:6, 2:6 על יושיהיטו נישיוקה ועשה צעד נוסף לעבר תואר מייג'ור 17 בקריירה.

ג'וקוביץ' זוכר טוב מאוד את הגראנד סלאם האחרון לעשור - אליפות ארצות הברית - בה נטש את שמינית הגמר מול סטאן ואוורינקה בפיגור שתי מערכות בשל פציעה בכתף. אלוף אוסטרליה המכהן יגיע שוב לשמינית במייג'ור והפעם לא מתכוון לפשל כשגם היום נראה חד במיוחד וסגר עניין בתוך פחות משעה וחצי.

בשלושת הסיבובים הראשונים באליפות, ג'וקוביץ' שמט מערכה אחת בלבד (בסיבוב הראשון מול יאן לאונרד שטרוף) ולנישיוקה האומלל הוא לא התכוון לחלק מתנות. הסרבי שבר כבר בהזדמנות הראשונה שלו במשחק, עשה זאת ארבע פעמים נוספות כדי לשבור את רוחו של המדורג 71 בעולם ובמשחקון האחרון הציל נקודת שבירה. בנוסף לכך, הנחית 17 אייסים וחבט 40 ווינרים בדרך לשלב הבא.

צפו בתקציר של ג'וקוביץ' ->

ומי מחכה לנולה בשלב הבא? דייגו שוורצמן, שעבר את דושאן לאיוביץ' עם 2:6, 3:6, (9) 6:7 (7). בנוסף, מרטון פוקשוביקש (67) הביס את האמריקני טומי פול (80) 1:6, 1:6, 4:6.

מדורג אחר בעשירייה הראשונה - סטפנוס ציציפאס - נפרד מוקדם מהצפוי. הסמי פיינליסט מהשנה הקודמת חטף 7:5, 6:4, (2) 7:6 ממילוש ראוניץ' תוך שהוא לא אפילו לא משיג נקודת שבירה אחת. הקנדי המנוסה היה נחוש בהרבה, הנחית 19 אייסים לעומת תשעה של היווני וסבל מטעות כפולה אחת בלבד מול שלוש של יריבו.

ראוניץ' יפגוש את מארין צ'יליץ' שהדיח גם הוא טניסאי בעשירייה הראשונה - רוברטו באוטיסטה אגוט - ועשה זאת בסיום מותחן רציני. הקרואטי נכנע (3) 7:6 במערכה הראשונה, אבל הפך עם 4:6 ו-0:6, המדורג תשיעי בעולם ענה ב-5:7 שכפה מערכה מכרעת בה התעלה צ'יליץ' עם 3:6.