הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הגמר האמיתי? פדרר פוגש את ג'וקוביץ' בחצי

מלבורן: מפגש 50 בין הענקים. השווייצרי: לא מרגיש מותש

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.01.20 - 20:27

אחרי ההדחה של רפאל נדאל מול דומיניק תים, יש שיגידו כי הגמר האמיתי של אליפות אוסטרליה הפתוחה ייערך מחר (10:30), כאשר רוג'ר פדרר יפגוש את נובאק ג'וקוביץ' בפעם ה-50 בחצי. הסרבי מוביל במאזן הראש-בראש 23:26, כולל שלושה ניצחונות בחצי במלברון ב-2008, 2011 ו-2016.  השווייצרי, מנגד, ניצח את המשחק האחרון בין השניים בטורניר גמר הסבב וקטע רצף של חמישה הפסדים לג'וקוביץ'.

"בכל פעם שאנחנו מתמודדים אחד מול השני, אנחנו מבינים שצריך מאמץ עילאי ויכולת מושלמת כדי לנצח", אמר ג'וקוביץ' לקראת הקרב מול הפנומן. הסרבי יגיע למפגש כשהוא יודע שהוא לא הפסיד במשחק של הטוב מחמש מערכות לשווייצרי מאז חצי הגמר בווימבלדון 2012 ומחזיק במאזן של 6:10 במייג'ורים. "בווימבלדון בשנה שעברה היו לו שתי נקודות משחק מולי", הצטנע ג'וקוביץ', "זה לא כאילו שהייתי דומיננטי בכל המשחקים. רוג'ר הוא רוג'ר. אתה יודע שהוא הולך לשחק ברמה גבוהה, לא משנה איפה. הוא אוהב את המעמדים האלה".

פדרר היה צריך לשרוד שני מותחנים כדי להגיע לחצי הגמר. מול ג'ון מילמן הוא חזר מ-8:4 בשובר השוויון של המערכה החמישית ולאחר מכן הציל שבע נקודות משחק נגד טניס סנדרגרן כדי לצאת עם ידו על העליונה בתום חמש מערכות מתישות. "אני לא מרגיש מותש פיזית", ציין פדרר, "התאוששתי בצורה טובה. הרבה פעמים זה תלוי באיך אתה מרגיש מבפנים, כמה הניצחון גובה ממך, אבל אני חייב להגיד שאני מרגיש די טוב". בגיל 38 ו-178 יום פדרר הוא המבוגר ביותר להגיע לחצי גמר גראנד סלאם מאז ג'ימי קונורוס (39 ו-6 ימים) באליפות ארה"ב הפתוחה ב-1991.

"התנאים פה מתאימים לי", אמר פדרר על מלבורן, "שנינו התחלנו את העונה בצורה טובה. אנחנו מרגישים פה טוב. זה טוב להתחיל את השנה בצורה טובה. הצלחנו לעשות את זה כמה פעמים". ג'וקוביץ', בניגוד לפדרר, איבד רק מערכה אחת בחמשת המשחקים שלו עד כה והמאזן שלו ב-2020 עד כה עומד על 0:10. "המגרש המרכזי במלבורן הוא המגרש האהוב עליי", ציין ג'וקוביץ', "זה המגרש בו היו לי את התוצאות הכי טובות. אני מקווה שהוא ימשיך להאיר לי פנים גם הפעם". אגב, ניצחון יקרב ג'וקוביץ' למקום הראשון בעולם, אליו יעלה אם יזכה בגראנד סלאם.