בגיל 32: מריה שראפובה הודיעה על פרישה מטניס

הטניסאית הרוסיה, שדורגה בעבר במקום הראשון בעולם, הודיעה בכתבה למגזין "ואניטי פייר" שהיא תלתה את המחבט: "טניס - אני אומרת להתראות. אני מתגעגעת אליו בכל יום"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.02.20 - 15:17
תחילת כתבה

אחת הטניסאיות המפורסמות ביותר במאה ה-21, מריה שראפובה, הודיעה על פרישה ממשחק פעיל בגיל 32. הרוסייה שדורגה בעבר ראשונה בעולם כתבה במאמר ל"ואניטי פייר": "איך אני משאירה מאחור את החיים היחידים שאני מכירה? איך עוזבים את המגרשים שהתאמנתי בהם מאז שהייתי יחידה, את המשחק שאני אוהבת, שהביא אותי לדמעות ואושר בל יתואר, ספורט שמצאתי בו משפחה ואוהדים שהיו מאחוריי יותר מ-28 שנים?".

"אני חדשה בזה, אז בבקשה תסלחו לי. טניס - אני אומרת שלום", נפרדה שראפובה. "כשנתתי את החיים לטניס, הוא נתן לי חיים. אני מתגעגעת אליו בכל יום ואני אתגעגע לטניס ולשגרה היומית: לקום בבוקר, לקשור את הנעל השמאלית לפני הימנית ולסגור את השער של המגרש לפני שאני חובטת בכדור הראשון. אני אתגעגע לצוות שלי, למאמנים שלי. לרגעים שישבתי עם אבא שלי על הספסל באימונים. ללחיצות הידיים בניצחון או בהפסד ולספורטאים, בין אם ידעו זאת לא, שדחפו אותי להיות הכי טובה".

לאורך הקריירה, שראפובה זכתה ב-33 תארים בסך הכל, ובחמישה תארים בכל טורנירי גרנד סלאם, והייתה האישה העשירית שהגיעה להישג זה: בווימבלדון (2004), אליפות ארה"ב (2006), אליפות אוסטרליה (2008) ופעמיים ברולאן גארוס (2012, 2014).

במארס 2016 שראפובה הודיעה שהיא נתפסה משתמשת בחומר בלתי חוקי באליפות אוסטרליה, בתרופה מלדוניום, פרשה שפגעה בתדמיתה הספורטיבית. הוא הושעתה עלי די ההתאחדות הבינלאומית לטניס לשנתיים, שהופחתו בהמשך ל-15 חודשים, אך גם האחריהם היא לא באמת הצליחה לחזור ליכולת השיא שלה, ובסופו של דבר היום היא הודיעה על פרישה.